Kövess minket!

Trending Now

Egyre nevetségesebb helyzetekbe keveri magát a Netflix

Az LMBTQ-közösség tagjai sorban mondják le az előfizetésüket a népszerű stand up előadó, Ricky Gervais műsora miatt. Éppen azok, akiket a Netflix éveken át kitartóan érzékenyített.

Flickr

Azok számára, akik nem követik a nemzetközi stand-upot, Ricky Gervais elsősorban az olyan sorozatok megalkotójaként és főszereplőjeként lehet ismerős, mint az After Life – Mögöttem az élet vagy A hivatal. Már utóbbiakból is világosan kiderül, a komikus nem a finom humoráról híres, az önálló estjein azonban végképp térdig belegázol a politikai korrektség kultúrájába – írja az Origo.

A Netfix számára készített A természetfeletti és egyéb képtelenségek című műsorában hamar kiderül, hogy nem ismeri a határokat. Vagyis pontosabban mondva, nagyon jól ismeri azokat, de tudatosan lépi át mindegyiket.

Ricky Gervais álságosnak tartja, hogy manapság mindennel lehet viccelni: az AIDS-szel, a nemi erőszakkal, a holokauszttal, a pedofíliával, kizárólag az identitáspolitikával tilos.

Példaként Kevin Hart esetét hozza fel: a komikussal madarat lehetett fogatni, amikor felkérték néhány éve arra, legyen ő az Oscar-gála házigazdája, valaki azonban előásta egy tíz évvel korábban írt Twitter-bejegyzését, amelyben Hart azzal viccelődött, hogy a fia furcsán viselkedik, reméli, hogy nem meleg. Ez az ősrégi poénja akkora felháborodást keltett az LMBTQ-közösségben, hogy végül elbukta élete nagy lehetőségét.

Gervais hozzáteszi: tíz-húsz évvel ezelőtt még azt sem sejtette senki, hogy egyszer probléma lehet egy olyan kijelentésből, miszerint a nőknek méhe van – utalva J. K. Rowling, a Harry Potter írónője ellen folytatott gyűlölethadjáratra egy hasonlóképpen ártalmatlan mondata miatt.

Régen, ha egy férfi nem volt heteroszexuális, simán rásütötték, hogy elmebeteg és bezárták egy életre. Manapság már toleránsabbak vagyunk, sőt, szerintem átestünk a ló túlsó oldalára. Jelenleg semmi nem számít elmebetegségnek. Levághatnám a lábaimat, kerekeket tehetnék a helyükre, és azt állíthatnám magamról, hogy én babakocsinak tekintem magamat. Ha pedig erre azt mondanád, hogy megőrültem, te számítanál bigottnak és begyepesedettnek.

Ricky Gervais a műsor végén leszögezi, hogy minden emberi jogot támogat. Tiszteletben tartja a transzneműeket is, sőt, egyenlően kezeli őket. Éppen ezért viccelődik velük, éppen úgy, mint bárki mással.

Csak húzzunk meg határt. Ne legyen már pénisze a nőknek

– teszi hozzá.

Megszokhattuk már, hogy az LMBTQ-közösség érti a humort, csak éppen nem szereti, legalábbis, ha az ő kárukra élcelődnek, így a stand-up előadás után elképesztő hisztéria robbant ki az interneten, tömegesen mondták le a Netflix-előfizetésüket – írja az Origo. Hozzáteszik: azt eddig is tudhattuk, hogy noha a streamingszolgáltató látszólag előszeretettel népszerűsíti a szélsőliberális woke kultúrát, de igazából nem valós indentitásról van szó az esetükben, hanem kizárólag arról, hogy a baloldali kurzustól remélik a pénzt. Ha anyagi érdekeik úgy diktálják, minden gond nélkül támogatnak egy olyan szexista filmet is, mint a 365 nap.

És mivel Ricky Gervais a jelenkor egyik legsikeresebb stand-up előadója,

a Netflix úgy dobta el a woke ideológiát és a politikai korrektség kultúráját a nézettség érdekében, mint a kapcarongyot.

A Netflix a kamuidentitásával pedig most egy saját farkába harapott kígyóként került szembe az éppen általuk hosszú éveken át érzékenyített közönséggel.

Borítókép: Ricky Gervais

Trending Now

Kampánnyal és kvízjátékkal hívják fel a figyelmet a kibertér veszélyeire

A Médiaunió Alapítvány az immár második éve futó “A kulcs te vagy” országos társadalmi célú kampányával, valamint a Digitális Szimat Kihívás nevű kvízjátékkal hívja fel a figyelmet az online térben előforduló visszaélésekre – közölte a Médiaunió Alapítvány az MTI-vel.

Közzétéve:

Pixabay

A szervezet közleményében azt írta, hogy

világszerte egyre nagyobb méreteket ölt a digitális térben előforduló csalások száma és az így eltulajdonított összegek nagysága. Bár az európai statisztikák szerint Magyarország a kifejezetten biztonságos országok közé tartozik, megdöbbentő adat, hogy naponta három magyar család teljes megtakarítása kerül a kiberbűnözőkhöz.

Hozzátették: emellett az adathalászat is egyre nagyobb problémát jelent az óvatlanok számára.

A közlemény szerint a Médiaunió Alapítvány fennállásának 16. évében, 14. társadalmi célú A kulcs te vagy! című kampánya a pénzügyi és az adatvédelmi kihívásaira fókuszál. Célja, hogy felhívja a figyelmet a terület veszélyeire, tudatosítsa, hogy gyakorlatilag mindenki érintett, valamint edukálja a lakosságot a veszélyhelyzetek felismerésére, a helyes lépésekre. A kampányban a Médiaunió szakmai partnere a Kiberpajzs Program.

A közleményben arról is írnak, hogy a Magyar Bankszövetség és partnerei által összeállított Digitális Szimat kvízjáték bárkinek lehetőséget kínál az online önvédelmi ismeretek tesztelésére: a tudáspróba segítségével játszva megtanulhatók azok a trükkök és jelek, amelyekkel felismerhetők és kivédhetők a pénz vagy az adatok ellen irányuló egyre gyakoribb támadások.

A kvízjáték az egyik legnépszerűbb eleme az idén tizedszer megrendezett PÉNZ7 oktatási programnak, amelyen márciusban több mint 1250 iskola mintegy 200 ezer diákja vett részt – tették hozzá.

Mint írták,

a kérdéssor kitöltői diákok ezrein túl számos sportolóval, médiaszemélyiséggel és youtuberrel is összemérhetik tudásukat.

A Youtube-on több mint háromszázezer követővel rendelkező vlogger, Zsomac a kvízt végigjátszva elmondta: “Az online térben rengeteg veszély leselkedik rátok: ennek a programnak az a célja, hogy jobban megismerjétek a fenyegetéseket és nagyobb biztonságban legyetek.” A gamer a gyakori, SMS-ben érkező értesítésekről is beszélt – írták a közleményben.

“Már gyermekkoromban megtanultam, hogy idegeneknek sosem adhatunk ki személyes adatokat” – mondta a teszteket követően Domonkos Emese világbajnok kardvívó arra a kérdésre, mit nem kérhet el soha egy banki ügyintéző.

A válogatott párbajtőrös Büki Lili hozzáfűzte, hogy ha a pénzügyein túl akar az állítólagos bankos információkat, érdemes megszakítani a hívást, és felvenni a kapcsolatot a pénzintézettel.

A webkártya is praktikus lehet. Ha az online piactereken ilyennel fizetünk, biztos, hogy nem veszélyeztetjük a megtakarításainkat – idézték a közleményben Szappanos Pétert, a magyar labdarúgó-válogatott és a Paksi FC kapusát.

Nyikonyuk Balázs, a televízióból megismert tizenhat éves diákvállalkozó arra hívta fel a figyelmet, hogy miként bizonyosodjunk meg arról, hogy tényleg a bankárunkkal beszélünk-e: megoldásként a keresztazonosítás lehetőségét hozta fel – írták a közleményben.

Borítókép: illusztráció

Tovább olvasom

Trending Now

A mesterséges intelligencia és a nyelvhasználat közötti kapcsolat volt az első Montágh Szalon témája

A Montágh Szalon első, szerdai eseményén a mesterséges intelligencia és a nyelvhasználat közötti kapcsolatról Prószéky Gábor Széchenyi-díjas programtervező matematikussal, nyelvésszel, a Nyelvtudományi Kutatóközpont főigazgatójával beszélgetett a Montágh Testület elnöke, Aczél Petra.

Közzétéve:

MTI/Balogh Zoltán

Prószéky Gábor a mesterséges intelligencia nyelvi modelljei előnyeinek nevezte, hogy ezek az eszközök az emberekkel ellentétben gyorsak és pontosak, azonban kiemelte, hogy “bár sokan elhiszik róluk, hogy intelligensek, azonban mégsem azok”, mivel problémamegoldó és hozzáigazodó képességük az emberekhez képest csekély.

Az amerikai OpenAI kutató laboratórium által kifejlesztett chatbot, a ChatGPT gyorsítja az életünket azzal, hogy összerakja nekünk azt a szöveget, amit mi felül tudunk bírálni, ha abban a helyzetben vagyunk. A probléma viszont az, hogy nagyon sok ember nincs felülbírálási helyzetben – mondta a nyelvész.

Hangsúlyozta:

mindez etikai kérdéseket is felvet, ugyanis mivel mi felügyeljük a szövegalapú párbeszédrendszert, ezért annak a helyességéért, tartalomelemzésért is a minket terhel a felelősség.

A ChatGPT jelenleg mintegy 180 milliárd angol nyelvű szóval dolgozik, így a chatbotban angol nyelvű szóból van a legtöbb. Második helyen a francia nyelv áll mintegy 3 milliárd francia szóval, a magyar nyelv pedig a tizenkilencedik a sorban: a chatbot körülbelül 127 millió magyar szóból merít, ami “körülbelül egy wikipédiányi mennyiség” – fogalmazott a nyelvész.

A nyelvész szemléltetésképpen megjegyezte, hogy Gárdonyi Géza Egri csillagok című regénye 135 ezer szóból áll.

Nagyon közel vagyunk ahhoz, hogy ezek a mesterségesintelligencia-alapú nyelvi modellek lehetnek egy nyelv megmaradásának a tényezői a jövőben, különösen a kihalás szélén álló nyelvek esetében

– fogalmazott Prószéky Gábor.

A Nyelvtudományi Kutatóközpont munkatársai által fejlesztett mesterségesintelligencia-alapú szövegszerkesztő és nyelvelemző, PULI nevű szoftver egyik fontos célja, hogy olyan hazai intézmények, többek között a magyar államigazgatás szervei, továbbá bankok, biztosítók használhassák, melyek teljes joggal félnek elküldeni tartalmaikat, adataikat a világ nagy cégeinek kiszolgáltatni – hangsúlyozta a nyelvész.

A Montágh Testületet a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hozta létre, célja, hogy a közmédia csatornáin kizárólag olyan műsorvezetők, riporterek, hírolvasók, narrátorok és tudósítók szerepeljenek, akik alkalmasságukkal és felkészültségükkel megfelelnek a közszolgálati televíziózás és rádiózás magas minőségi követelményeinek.

A közmédia tanácsadó, véleményező, javaslattevő és ellenőrző testületének kiemelt feladata az anyanyelvi és a viselkedéskultúra ápolása, ezáltal a kulturális értékőrzés, valamint értékteremtés támogatása.

A Montágh Szalont a tervek szerint a jövőben kéthavonta fogják megrendezni, ahol a meghívott előadókkal többek között közéleti, kommunikációs, tudományos és sport témákban tartanak beszélgetéseket.

Borítókép: Aczél Petra, a Montágh Testület elnöke és Prószéky Gábor Széchenyi-díjas programtervező matematikus, nyelvész, a Nyelvtudományi Kutatóközpont főigazgatója a Montágh Szalon első eseményén a budapesti Hungarian Art and Business kortárs művészeti központban 2024. március 27-én. A rendezvény témája a mesterséges intelligencia és a nyelvhasználat közötti kapcsolat volt

Tovább olvasom

Trending Now

Hatalmas a nézettsége a Varga Judit-interjúnak (videó)

Már több százezren látták a Frizbi Hajdú Péterrel YouTube-műsor különkiadását, amelyben Varga Judit volt igazságügyi miniszter volt a vendég.

Közzétéve:

YouTube/Hajdú Péter

Az egykori igazságügyminiszterrel készült interjút mostanra csaknem négyszázezren nézték meg a legnagyobb videómegosztó portálon – írja a Magyar Nemzet. A műsorban Varga Judit elárulta, családja igazsága és védelme miatt adott interjút Hajdú Péternek.

A volt igazságügyi miniszter az interjú során kifejtette:

először azzal fenyegette meg Magyar Péter, hogy ha elválik tőle, akkor nyilvánosságra hozza a felvételt, majd később a munkahelyi pozícióit féltve zsarolta meg.

Legutóbb azt mondta, hogy ha Varga Judit nyilvánosság elé mer állni, akkor nyilvánosságra hozza a felvételt. Kiderült, Magyar Péter volt feleségét a HVG újságírójának jelentkezése után is megkereste, s akkor is megfenyegette, hogy ha nem állítja le őket, akkor nyilvánosságra hozza a felvételt.

Emellett Varga Judit számos, Magyar Péter által elkövetett verbális és fizikai abúzusról is beszámolt, amelynek eredményeként úgy döntött, hogy elválik a véleménye szerint nárcisztikus férfitól.

A teljes cikk IDE kattintva olvasható.

Borítókép: Varga Judit volt igazságügyi miniszter (Forrás: YouTube/Hajdú Péter)

Tovább olvasom