Kövess minket!

Tech

Várják a jelentkezéseket a “Programozd a jövőd!” programra

Egyszerre támogatja a kormány a magyar fiatalokat és az infokommunikációs iparágban tevékenykedő mikro-, kis- és középvállalkozásokat azzal, hogy 2021-ben közel három hónapig biztosítja junior IT szakemberek bérét a Programozd a jövőd! projekt keretében.

Flickr

Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára elmondta:

a gyakornoki program az elmúlt két hónapban már mintegy 120 kkv és közel 170 pályakezdő együttműködésére teremtett lehetőséget, április 9-ig pedig további cégek jelentkezését várják.

A járvány elleni védekezésben nemcsak a magyar emberek életének, egészségének védelme, hanem a munkahelyek megőrzése és újak létesítése is kiemelten fontos. A vírus terjedésének lassítását célzó intézkedések miatt még nagyobb szerep jut a digitalizációnak, a program tehát ebből a szempontból is kiemelt jelentőségű, hiszen erősíti az infokommunikációval foglalkozó magyar cégeket. Így nemcsak a vállalatok járnak jól, hanem az informatikai képzésekben résztvevő egyetemisták is értékes gyakorlati tapasztalattal gazdagodhatnak, amely hozzásegíti őket a későbbi szakmai sikerekhez – mondta Schanda Tamás.

A diplomantul.hu adatai szerint a 2017-2018-ban diplomázott informatikusok több mint 92 százaléka dolgozik vagy tanul. Kevesebb mint egy százalékuk álláskereső, az átlagos elhelyezkedési idő alig több mint egy hónap. A foglalkoztatottak több mint 94 százaléka diplomás munkakörben, idehaza dolgozik, bruttó jövedelmük átlaga 487 775 forint. Évek óta megfigyelhető az a tendencia, hogy a nagy tech cégek az informatikus pályát választó diákokat már egyetemi éveik alatt bevonzzák – ismertette az ITM.

A gyakornoki program célja, hogy a mikro,- kis és középvállalatokat támogassa a tehetséges és képzett fiatal munkaerő megszerzésében.

Az eredményes első szakaszhoz hasonlóan a mostani kiírás is népszerű a vállalkozások körében. Április 9-éig azonban még lehet pályázni, a meghirdetett, közel 160 millió forintos keretösszegből mintegy 63 millió forint jelenleg is elérhető.

Idén eddig 119 IKT iparághoz tartozó vállalkozásnak nyílt lehetősége összesen 167 fiatal informatikus kormány által támogatott foglalkoztatására. A vállalatok 2021-ben a Schönherz Iskolaszövetkezeten keresztül 240 óráig vehetik igénybe informatikai feladatok elvégzéséhez a fejlesztő, tesztelő, elemző, tanácsadó, üzemeltető, gazdaságinformatikus, mérnökinformatikus és programtervező informatikus pályakezdők munkáját.

Borítókép: illusztráció

Tech

A Meta világszerte csökkenti irodai jelenlétét

A vállalat 149 millió fontot (67 milliárd forintot) fizetett azért, hogy felmondja egy londoni irodabérletét a Regent Park közelében.

Közzétéve:

Pixabay

A VG cikke szerint

a technológiai vállalat világszerte csökkenti irodai jelenlétét a hibrid munkavégzésnek köszönhetően.

A Meta lépése is újabb jele annak, hogy a technológiai cégek az irodabérleteken kívánnak spórolni, miután egyre több dolgozójuk inkább otthonról dolgozik.

Az irodát a Meta 2021-ben bérelte ki 20 évre és végül oda sosem költözött be, a lelépési pénz pedig mintegy hét évi bérleti díj volt a BNP Paribas Exane számításai szerint. A Facebook tulajdonostól befolyt összeget a British Land az irodapark újrapozicionálására kívánja használni.

Tovább olvasom

Tech

A Vodafone és a Bosch 5G-alapú autóipari projektet kezd Budapesten

A Vodafone és a Bosch magyarországi vállalatai 5G-alapú autóipari tesztelésre hoztak létre közös projektcsapatot Budapesten – közölte a Vodafone az MTI-vel.

Közzétéve:

Az októberben kezdődő projekt a vezetéstámogató rendszerek és a járműfejlesztés terén vizsgálja az 5G-hálózatot, amelyet a Vodafone biztosít a Bosch számára. A vállalat innovációs központjában nyolc hónapig tart a kísérlet, amely többféle útfelületen és helyzetben vizsgálja a lehetőségeket – írták.

A közlemény szerint

a jelenlegi legfejlettebb telekommunikációs hálózat, az 5G új távlatokat nyithat az autóiparban, alkalmas a járművek közötti gyors információcsere, az önvezető autózás támogatására.

Magyarországon elsőként a Vodafone vezette be kereskedelmi hálózatként, és már számos autóipari tesztprojektben hasznosították. A társaság abban bízik, hogy a magyarországi Bosch részvételével kezdődő együttműködés eredményei megreformálhatják az autóipari validációs teszteket – tették hozzá.  

A Bosch gépjárműtechnológiai fejlesztőközpontját egy éve adták át csaknem négy évnyi építkezés után. A német cég 70 milliárd forintos beruházása erősíti Magyarország szerepét a nemzetközi innovációs és ipari együttműködések, valamint a globális járműipari fejlesztések területén. A 90 ezer négyzetméteres, világszínvonalú budapesti létesítmény meghatározó szerepet játszik a Bosch elektromobilitási és automatizált vezetési megoldásainak fejlesztésében – közölte szerdán a vállalat.

Tovább olvasom

Tech

Kiberbiztonsági vetélkedőre hívják a fiatalokat

A Játs(s)zMa elnevezésű megméretésre az európai kiberbiztonsági hónap magyarországi kampánya keretében került sor a Belügyi Tudományos Tanács és a Nemzeti Kibervédelmi Intézet szervezésében.

Közzétéve:

Borítóképünk illusztráció, fotó: Pixabay

A Belügyi Tudományos Tanács a honlapján azt írta, a vetélkedőt október 24-én és 25-én rendezik meg, online formában.

Idén is négy területről várják a jelentkezőket, a vetélkedő első napjának délelőttjére a belügyi-rendészeti ismereteket és vízügyi ismereteket oktató köznevelési intézmények tanulói, délutánjára az egészségügyi köznevelési intézmények tanulói jelentkezhetnek. A második nap délelőttjére a rendvédelmi technikumok tanulóit és a felsőoktatási hallgatókat, délutánjára a Belügyminisztérium és a belügyminiszter által irányított szervek részéről delegált jelentkezőket várják.

A résztvevőknek átlagos informatikai, felhasználói ismeretekkel kell rendelkezniük,

a szervezők nem fogadják el azok jelentkezését, akik informatikával, információbiztonsággal, biztonságtechnikával vagy kibervédelemmel kapcsolatos szakok hallgatói, vagy ilyen szakokon végeztek.

A csapatok a játékok során pontokat gyűjtenek, a verseny végén a győztes csapat elnyeri a vándorkupát. Az első három helyezést elért csapat díjazásban, minden résztvevő pedig oklevélben részesül.

A vetélkedőt a Belügyi Tudományos Tanács és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet szervezi, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a PricewaterhouseCoopers Kft., a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Kar, valamint az Egészségbiztonság Nemzeti Labor Adatvezérelt Egészség Divízió szakmai támogatásával.

Tovább olvasom