Művház
Ezek voltak a kedvenc podcastjeitek
A top5-öt erősen meghatározta az RTL vezetőváltása, emellett a digitális jövő és a reklámpiaci trendek érdekelték a hallgatókat a leginkább.

Alább megmutatjuk, mely podcastjeink voltak a legnépszerűbbek. A toplistán jelentős nyomot hagyott az RTL Magyarország vezérváltása, hiszen ötből három interjú a július elején kinevezett Vidus Gabriellával készült az elmúlt években. A 2015Q2-es toplista elérhető itt.) Íme, a top5:
1.
Az alanyról:
![]() | Vidus GabriellaNézze meg Vidus Gabriella teljes profilját a Ki Kicsoda? oldalunkon. |
2.
Az alanyról:
![]() | Varga IstvánNézze meg Varga István teljes profilját a Ki Kicsoda? oldalunkon. |
3.
Az alanyról lásd fentebb.
4.
Az alanyról lásd fentebb.
5.
Az alanyokról:
![]() | Hivatal PéterNézze meg Hivatal Péter teljes profilját a Ki Kicsoda? oldalunkon. |
![]() | Urbán ZsoltNézze meg Urbán Zsolt teljes profilját a Ki Kicsoda? oldalunkon. |
Művház
Rendhagyó módon tér vissza a Terminátor
Anime formájában tér vissza a képernyőre a Terminátor, a Netflix rendelt meg belőle egy sorozatot.

Anime sorozat készül a Terminátor-filmek alapján, a projektre a két legutóbbi film produkciós cégével, a Skydance-szel szerződött a Netflix.
A Netflix japán tartalmakért és animékért felelős alelnöke, John Derderian szerint a Terminátor egy ikonikus történet, ami az idő múlásával egyre relevánsabbá válik, ezért érdemes továbbra is foglalkozni vele.
A Terminátor – A halálosztó-t 1984-ben mutatták be Arnold Schwarzenegger főszereplésével, azóta pedig öt folytatás is készült hozzá, ha csak a játékfilmeket számoljuk – írta az Origo.
A mostani verzió történetéről még nem lehet semmit tudni, annyi biztos, hogy a sorozat showrunnerje Mattson Tomlin lesz, aki jelenleg az új, Robert Pattinson-féle Batman-filmen dolgozik.
Művház
Tom és Jerry vezeti a kasszasikerlistát Amerikában
Az egész estés animációs film a hétvégén ugrott az élre.

A Warner Bros. Tom és Jerry című animációs családi filmjére, amely azt mutatja be, hogy a két főhős hogyan találkozott egymással, és hogy lettek riválisok, a mozis közönség 13,7 millió dollárért (4,1 milliárd forintért) váltott jegyet péntektől vasárnapig, ami a pandémia alatti időszak egyik legjobb debütálásai közé tartozik – írja az MTI.
A stúdió Wonder Woman 1984 című szuperhősfilmje decemberben 16,7 millió dolláros (5 milliárd forintos) premierhétvégét zárt. Az elmúlt tíz hónapban bemutatott filmek közül csak a Croodék: Egy új kor és a Tenet című sci-fi akciófilm tudta megközelíteni a tízmillió dolláros premierhétvégi jegybevételt.
A Tom és Jerry, akárcsak a Wonder Woman 1984 a mozis bemutatással egyidőben az HBO Max streamingszolgáltatáson is megjelent.
A variety.com cikke szerint a 79 millió dolláros (23,6 milliárd forintos) költségvetésből készült animációs filmre az Amerikán kívüli piacokon 25 millió dollárért (7,5 milliárd forintért) vettek jegyet a nézők, így globálisan máris elérte a 38,8 millió dolláros (11,6 milliárd forintos) jegyeladást.
Az elemzők szerint olyan körülmények között, hogy a mozik fele még zárva tart a koronavírus-járvány miatt, és az érdeklődők a produkciót akár otthon is megnézhetik, ez nagyon biztató kezdet, egyúttal jó üzenet az ágazat számára.
További jó hír, hogy Andrew Cuomo New York-i kormányzó március 5-től öt New York-i körzetben engedélyezte a mozik korlátozott kapacitással történő újranyitását. A metropolisban már csaknem egy éve zárva vannak a filmszínházak a pandémia miatt.
A hétvégi kasszasikerlistán a Croodék: Egy új kor 1,2 millió dolláros (369 millió forintos) jegyeladással lett a második. A produkcióra bemutatása óta Észak-Amerikában 52 millió dollárért (15,5 milliárd forintért) vettek jegyet a nézők, globális bevétele a Box Office Mojo szerint átlépte a 156 millió dollárt (46,7 milliárd forintot).
A harmadik helyen az Ördög a részletekben című film végzett a hétvégén 925 ezer dolláros (277 millió forintos) amerikai bevétellel. A Wonder Woman 1984 című film 710 ezer dollárral (212 millió forinttal) a negyedik, Liam Neeson The Marksman című akciófilmje pedig 700 ezer dollár (209 millió forint) jegybevétellel az ötödik lett a listán.
Bortóképünk kivágás a film előzeteséből
Művház
Ma kezdődik a Berlinale, két magyar film is versenyben
A koronavírus-járvány miatt közönség és sztárok nélkül kezdődik hétfőn a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale), amelyen a szemle 71 éves történetében először egyszerre két magyar nagyjátékfilm is indul a legjobb filmnek járó Arany Medvéért.

A világjárvány miatt a Berlinale az idén évindító helyett nyári fesztivál.
A nyilvános vetítéseket és a díjátadó gálákat a június 9-től június 20-ig tartó Berlinale Summer Special című rendezvénysorozatban tartják meg, ha a járványhelyzet megengedi.
Azonban a Berlinale nemcsak a világ legnagyobb filmes közönségfesztiválja, hanem a filmipar egyik legfontosabb fóruma, amelynek a szakma naptárjába évtizedek óta rögzült időpontját nem lehet annyira szabadon változtatni, mint az ágazat fogyasztóinak szervezett vetítésekét. Ezért a szervezők úgy döntöttek, hogy a hagyományos, év eleji időpontban tartják meg valamennyi szakmai programot, de a közvetlen jelenléten, a személyes találkozásokon alapuló formátum helyett online formátumban.
Azt is elhatározták, hogy a szokott menetrendben állítják össze a fesztivál programját és a nemzetközi zsűriket, amelyeknek tagjai a szakmai programok napjaira Berlinbe utaznak, hogy elvégezzék munkájukat és meghozzák döntéseiket.
Így hétfőn a 71. Berlinale szakmai programsorozata – a filmipari vásár (European Film Market – EFM), a koprodukciós vásár (Berlinale Co-Production Market), a produkciós vásár (World Cinema Fund) és a feltörekvő tehetségek bemutatkozására szervezett fórum (Berlinale Talents) – kezdődik el, a fesztiválra beválogatott filmeket pedig csak a zsűritagok és a regisztrált filmes szakemberek nézhetik meg.
A legjobb filmnek járó Arany Medvéről és a főbb alkotói kategóriákban kiosztandó Ezüst Medvékről döntő zsűri az utolsó napon, március 5-én hirdeti ki döntéseit.
Ezekért a díjakért 15 alkotás versenyez. Köztük van Fliegauf Bence Rengeteg – Mindenhol látlak című alkotása és Nagy Dénes rendezői bemutatkozása, a Természetes fény című munka. Mindkét film világpremierjét a Berlinalén tartják.
Az elismerésekről döntő nemzetközi zsűrit az Arany Medvével az utóbbi években díjazott művészek közül válogatták ki. A Berlinale a cannes-i és a velencei mellett a legjelentősebb az A-kategóriás filmfesztiválok sorában. Éves költségvetése nagyjából 25 millió euró (8 milliárd forint), fő finanszírozója a német szövetségi kormány.
Borítókép: illusztráció