Kövess minket!

Médiapiac

Pénzes mellékhatások

Nem a bevételekre, hanem elsődlegesen a felhasználókra fókuszál a Google, bármibe is kezd – állítja Mohammad Gawdat, a cég feltörekvő piacokért felelős alelnöke, aki szerint ha valami hasznosat és szerethetőt nyújtanak a fogyasztóknak, akkor a pénz úgyis jönni fog. A Google üzleti filozófiáján túl a feltörekvő piacokban rejlő lehetőségekről és a sokszínűség fontosságáról is beszélgettünk a szakemberrel.

A beszélgetés elsőként 2012 decemberében, a Médiapiac szaklap Feltörekvő piacok mellékletében jelent meg.

Mohammad Gawdat (fotó: Soós Bertalan)

Számos hagyományos médiapiaci szereplő, de technológiai cégek is gyakran úgy tekintenek a feltörekvő piacokra, mint a Nagy Menekülési Útvonalra, mikor az érettebb piacokon már nem megy olyan jól. Mekkora a feltörekvő piacok üzleti súlya a Google számára?

A Google elsősorban nem az üzleti lehetőségeket nézi, hanem a felhasználói igényeket. A Google-nek egy célja van, hogy az információs univerzumot mindenki számára elérhetővé és hasznossá tudjuk tenni. Fontos látni, hogy most már több ember él és használ internetet a feltörekvő, mint az érett piacokon. A feltörekvő piacok a Google három fő prioritásának egyikét jelentik.

A stratégiánk első eleme tehát az, hogy megnézzük, mik a kötelességeink, a felelősségeink azelőtt, hogy a bevételeinkre gondolnánk. Az elmúlt négy-öt évben jelentős fejlődésen mentünk keresztül. Gondoljunk csak Magyarországra, ahol számos terméket lokalizáltunk. De még korántsem végeztük el a házi feladatunkat: számos olyan feltörekvő piac van, ahol még van hová fejlődnünk. Ne felejtsük el, léteznek olyan országok, amelyek sokkal komolyabb kihívásokkal küzdenek, mint hogy ott van-e a Google vagy sem, ilyen például Afrika nagy része. Úgy vélem, jól haladunk a missziónk teljesítésével, és nem térünk le erről az útról a jövőben sem. Abban, hogy sikert arassunk, a feltörekvő piacoknak fontos szerepe van.

Ha az üzleti vonatkozásokat nézzük, akkor látnunk kell, hogy a Google nem vagylagos megoldásokban gondolkodik. A feltörekvő piacokra tehát nem úgy tekintünk, mint menekülési útvonalakra, ha az érett piacokon üzleti gondok adódnak. Ráadásul úgy hiszem, az érett piacokon is rengeteg lehetőség áll még előttünk. Ezeket a lehetőségeket a folyamatos innováció teremti meg. Néhány éve még a keresőmarketingből származott a bevételek döntő hányada, mostanra azonban más területek is megerősödtek, elég csak a YouTube vagy a mobilmegoldások sikerére gondolnunk.

A feltörekvő piacok ugyanakkor a bevételek szignifikáns és gyorsan növekvő szeletét adják. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a gazdasági hatásokat nem kizárólag az határozza meg, hogy hány dollárt keresünk, hanem az is, hogy mennyiben járulunk hozzá egy gazdaság teljesítményéhez. Azáltal, hogy az egyes piacokon jelen vagyunk, új cégek lépnek be a hirdetési piacra. Főleg igaz ez a kis- és középvállalkozásokra, amelyeknek nem nagyon van más lehetőségük a kommunikációra. Szóval, lehet, hogy meglepő, amit mondok, de ezek a szolgáltatások fontosabbak nekünk, a bevételek, mondhatni, melléktermékei a tevékenységünknek. És az a jó ebben az egészben, hogy bevételi szempontból is jól teljesítünk, anélkül, hogy a pénz rabjai lennénk.

 

Valamiképp számszerűsíthető a feltörekvő piacok súlya a Google portfóliójában?

Annyit mondhatok, hogy a leggyorsabban bővülő piacaink mind feltörekvő piacok. Ezek némelyike nemcsak a növekedés ütemét, hanem a méretét tekintve is jelentős, ilyenek a Brazíliát, Oroszországot, Indiát és Kínát tömörítő BRIC-országok.

 

A feltörekvő piacok között – ahogy ön is említette – nem kevés olyan van, amelynek óriási a népessége, összességében tehát nagy bevételtömeget képes szállítani. De ha az egy főre jutó bevételeket és profitot tekintjük, a feltörekvő piacok jobban vagy rosszabbul teljesítenek-e, mint az érett piacok?

Megint csak meglepetést fogok okozni, mert megismétlem: a Google először mindig a felhasználókra gondol, és csak aztán a bevételekre. Nem is képzelné, hogy mennyire egyformák az emberek, amikor leülnek a számítógép elé. Nagyjából mindenhol ugyanúgy keresnek, és nagyon hasonlóak az információra adott válaszaik is. A feltörekvő piacok tehát egyetlen eltérést mutatnak, ez pedig az internetpenetráció szintje.

Másfelől minden nagyon gyorsan változik, elég csak a kütyükre, a mobilpiacra gondolni. Az Android rendszer lehetővé teszi, hogy a gyártók Afrikában olcsó okostelefonnal jelenjenek meg, amit olcsó táblagépek követnek. A jövőben megtörténhet, hogy egy fogkefe áráért vehetünk androidos okostelefont. Ha ezt sikerül elérni, akkor a hozzáférési lehetőségek egészen más megvilágításba kerülnek a feltörekvő piacokon. Ez mindent megváltoztathat.

Bevételi oldalról nem attól függ egy-egy piac teljesítménye, hogy mekkora a mérete, ez sokkal inkább a GDP-vel arányos. Szintén lényeges, hogy a reklámpiac milyen mértékben járul hozzá a GDP-hez. A Google lehetőségei ezeket az arányokat elég jól tükrözik.

 

Az olyan cégek, mint a Google vagy a Facebook, jelentős, globális kihívást jelentenek a helyi piacok számára. A lokális médiacégek gyakran érvelnek azzal, hogy a márkatulajdonosok pénze kifolyik a helyi gazdaságból a netes óriáscégek zsebeibe. Mivel bizonyítaná, hogy a Google nemcsak elvesz, hanem vissza is ad?

Egész egyszerűen nem felel meg a valóságnak az a percepció, amely a pénz kiáramlásával kapcsolatos. A reklámgazdaság nagyon sokáig ugyanúgy működött, és igazán plasztikus változásokra csak az elmúlt évtizedben került sor. Bizonyára mindenki emlékszik arra a mondásra, hogy a reklámra költött pénz fele pénzkidobás, csak azt nem tudjuk, hogy melyik fele. Na ez az, ami többé már nem igaz. Mi ugyanis pontosan meg tudjuk mondani, hogy melyik reklámra költött dollár hogyan teljesít. A valóság tehát az, hogy – mint korábban említettem – a GDP-re gyakorolt hatásunk mérlege pozitív.

Miközben sokan egyenlőségjelet tesznek a Google és az internet közé, mi a netnek csupán egy kis szeletét jelentjük. Ennek megfelelően a legtöbb online piacon a pénz nagy része a helyi szereplőkhöz áramlik. A hagyományos médiavállalkozásoknak el kell fogadniuk, hogy az internet folyamatosan változik, növekszik. Egyre több cég kap lehetőséget általunk a hirdetési piacra való belépésre, mind márkatulajdonosok, mind médiatulajdonosok.

 

Eközben viszont a hagyományos médiatulajdonosok azzal érvelnek, hogy a professzionális tartalom előállítására ők képesek, amennyiben azt finanszírozza a márkatulajdonos. Ha nem hirdet, akkor nem lesz színvonalas tartalom, amely a reklámoknak megfelelő környezetet biztosíthatna. A Google azonban kívül esik ezen a modellen.

Mi nem nagyon hiszünk abban, hogy ez az egyetlen életképes modell. Meglepődne, ha tudná, hogy mennyi embert érdekelnek például a macskák. A YouTube-on lévő tartalmak egy jelentékeny részét cicás videók adják. A régi modell arról szólt, hogy a cégeknek korlátos tartalomgyártási kapacitásuk volt, és minden energiájukat erre áldozták. Ez persze továbbra is működőképes marad, mert az emberek szeretik a nagy durranásokat, mint amilyen mondjuk egy olyan mozifilm, mint az Avatar. A másik modell szerint viszont bárki, akinek kamera van a kezében, alkalmas lehet arra, hogy filmet forgasson. Egyre több olyan rövidfilmet látunk, amely már ebben a szellemiségben készült. A gyerekeim már legalább annyi ilyen videót néznek, mint blockbuster filmeket.

 

De a YouTube nem éppen a professzionális tartalom irányába indult el a csatornákkal?

Mindjárt erre is kitérek, de kanyarodjunk még vissza a macskákhoz. Ha egy felhasználó azzal szavaz, hogy százszor megnéz egy cicás videót, akkor az nem lehet rossz tartalom. Átértelmeződik a “prémium” tartalom fogalma is. Arról, hogy mi számít prémiumnak, a felhasználók minden egyes pillanatban ítéletet mondanak – a kattintások által. Meggyőződésem, hogy a Google lényegi szerepet játszott ebben a forradalomban az AdWords és a többi szolgáltatás által.

Mindkét világ tovább él párhuzamosan, és a jövőben izgalmas kombinációkat alkotnak majd. Ennek a jele, amikor egy mozifilmet megvehetünk az iTuneson, vagy megnézhetjük a YouTube-on. De a tartalmak fordított irányú vándorlása ugyanígy megfigyelhető: a híroldalak például egyre jobban építenek a fogyasztók által előállított tartalmakra, aggregálják, kontextusba helyezik azokat. A két világ együttműködése tehát már látható, bár még korai szakaszában jár. Néhány éven belül nem leszünk azonban képesek szétválasztani ezeket a modelleket.

 

A feltörekvő piacokat, ahogy például a kelet-közép-európai régiót is, hajlamosak vagyunk egy blokként kezelni. Az ön CV-jében viszont azt olvastam, hogy éppen e közeg sokszínűségét kedveli. De hogyan fordítható ez a sokszínűség üzleti haszonná?

Amióta csak csatlakoztam a Google csapatához, két dolgot nagyon szeretek. Az egyik az, hogy tiszteletben tartjuk: minden ember egyforma. Mindenkinek joga van a tisztelethez, a tudáshoz, a megbecsüléshez, akár India legszegényebb, akár Amerika legmenőbb részéről jött. Eközben azt is elismerjük, hogy mindenki más. Az internet és a köré épült üzleti modellek megmutatják, hogy ez a sokszínűség működőképes.

A Google úgy épül fel, hogy választ tudjon adni a fentiekből eredő komplex kihívásokra. A YouTube-nak világszerte ugyanúgy kell működnie, de közben minden piacon olyan arcát kell mutatnia, ami abba a kontextusba a legjobban illik. Ennek a legapróbb részletekig érvényesülnie kell. Ugyanez igaz a hirdető partnerek kiszolgálására.

 

Melyek a legkeményebb, legversengőbb feltörekvő piacok?

Mi nem a versengés oldaláról közelítünk a világhoz. Tudom, hogy ez furcsán hangzik.

 

Valóban, mivel önök egy üzleti vállalkozás, akárhogy is nézzük.

Nem, mi egy mozgalom vagyunk. Mi abban hiszünk, hogy ha valami igazán jót és szerethetőt csinálunk, ami vonzza a fogyasztókat, akkor előbb-utóbb a pénz is jönni fog. Nézzük a közösségi médiát: a Facebook egyike azon cégeknek, amelyek megváltoztatták a világot. A Google+ nem versenyezni akar a Facebookkal. Inkább úgy gondolkodunk, hogy ha jól végezzük a munkánkat, két dolog történhet. Az egyik, hogy a felhasználók igénybe fogják venni a technológiánkat, és elégedettek lesznek vele. A másik, hogy így ösztönözzük a Facebookot, hogy maga is fejlesszen. Ezáltal a felhasználók jól járnak, a világ jobb hely lesz. Természetesen létezik verseny, vannak olyan cégek, amelyek jól teszik a dolgukat; ilyen a Facebook, az Amazon, az Apple vagy a Seznam. Ezek a szereplők valami izgalmasat hoztak létre, és nekünk is tanulnunk kell tőlük. De azt gondolom, hogy ha igazán jó szolgáltatásokat hívunk életre, nem kell félnünk a versenytől.

 

Vannak-e karakteres különbségek a feltörekvő és az érett piacok között? Például más mintázatokat követnek-e a fogyasztók a neten attól függően, hogy az egyes piacok mikor csatlakoznak be a digitális forradalomba?

Rengeteg különbség van az egyes piacok között, de nem az alapján, hogy azok érettek vagy feltörekvők-e. Egyedi példákat tudok mondani: Szaúd-Arábiában facebookoznak a legnagyobb arányban mobilról, háromszorosan meghaladva az amerikai értékeket is. Vagy ott van Magyarország, ahol a térképek fontos szerepet töltenek be, ellentétben Egyiptommal, ahol teljesen mindegy, hogy van-e valakinek térképe a mobilján, mert úgyis egy forgalmi dugóban fog dekkolni.

 

Mi a következő lépés a Google számára? Korábban már említette, hogy a feltörekvő piacok a prioritások között szerepelnek.

Azt hiszem, hogy innovációs szempontból a legjobb időszakunkat éljük meg. A core business kezd érett szakaszba lépni, miközben továbbra is erős növekedést mutat. A keresőhöz kapcsolódó szolgáltatásaink a science fictiont határát súrolják, és erre nagyon büszkék vagyunk. De közben jelen van a szolgáltatások következő hulláma, gondoljunk a YouTube-ra vagy a mobilra.

 

Szóval azt mondja, hogy a Google-nek végre tényleg sikerül diverzifikálnia a portfólióját?

A kereső továbbra is a legfontosabb bevételi forrás, de a display- vagy a mobilüzletág ma már egyaránt sokmilliárdos bevételt termel. Aztán ezek után jön a valódi science fiction, mint amilyen a Google Glass intelligens szemüveg vagy a vezető nélküli autó. De nem is kell ennyire messzire menni. Nézzük csak meg, hogy a Google TV milyen ellencsapásra sarkallta az Apple-t, sőt, az egész okostévés üzletágat. Valóban komoly hatással vagyunk a világ alakulására.


Mennyire vannak távol időben ezek a sci-fi projektek?

Ez már nem a jövő, a vezető nélküli autó és a többi már működik. A vezető nélküli autóval tesztelési céllal már forgalomba lehet menni Kaliforniában. Ezek a járművek már több mint 480 ezer kilométert tettek meg.

 

És a vezető nélküli autó nagyobb üzlet lehet egyszer, mint a kereső?

Megint csak ki kell emelnem: tudom, hogy furák vagyunk, de nem az üzletre gondolunk elsőként. Az a lényeg, hogy egy olyan termék, mint a vezető nélküli autó, választ adjon bizonyos fogyasztói problémákra. Ha a válaszunk jó, a pénz jönni fog. A Google Glass és a többi, hasonló fázisban lévő fejlesztésünk néhány éven belül piacra kerül. Aztán majd meglátjuk, hogy a többi piaci szereplő hogyan reagál minderre. Izgalmas időknek nézünk elébe.

Médiapiac

Új közmédiatörvény tervezetét hagyta jóvá a szlovák kormány

A szlovák közmédia vezetésének megválasztási folyamatát érintő módosításokat, valamint névváltoztatást is tartalmazó új közmédiatörvény tervezetét hagyta jóvá a pozsonyi kormány szerdán.

Közzétéve:

MTI/Koszticsák Szilárd

A Szlovák Rádió és Televízió (RTVS) jelenlegi formáját és nevét 2011-ben Iveta Radicová – később idő előtt távozó – liberális kormányának idején hozták létre a Szlovák Rádió (SR) és a Szlovák Televízió (STV) összevonásával. Az RTVS élére később a legnagyobb szlovák kereskedelmi televízió egyik korábbi vezetőjét nevezték ki, és számos vitatott változtatásra is sor került, amelyekkel kapcsolatban az intézményt nem egy bírálat érte, egyebek mellett hírszolgáltatásának kiegyensúlyozottságát megkérdőjelezve.

A Robert Fico kormánya által most elfogadott – a pozsonyi törvényhozás liberális ellenzéke által élesen bírált – törvényjavaslat a TASR közszolgálati hírügynökség közlése szerint egyebek mellett módosítja az intézmény nevét, amelyet a jövőben Szlovák Televízió és Rádiónak (STVR) hívnak majd, de megtartja annak összevont formáját.

A javasolt új törvény által bevezetett érdemi változtatások egyike az intézményvezető megválasztásának folyamatát, konkrétan a vezérigazgatót megválasztó kilenctagú közmédiatanács összetételét érinti. A közmédiatanács tagjait eddig a parlament választotta egy speciális forgószabály alapján. A jövőben a tagok közül négyet a kulturális miniszter jelöl majd. Az új közmédiatörvény hatálybalépésével a szlovák közmédia jelenlegi vezetésének megbízatása megszűnik majd.

Az új jogszabály változást hoz majd a szlovák köztelevízióban sugározható reklámok mennyiségével kapcsolatban is, a teljes adásidő eddig megengedett 0,5 százalékáról 5 százalékra emelve a reklámidő maximális hányadát.

A szlovák miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy reményei szerint a jogszabályt még nyáron elfogadja a parlament.

Borítókép: Robert Fico szlovák kormányfő

Tovább olvasom

Médiapiac

Reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága csütörtökön az MTI-vel.

Közzétéve:

Pixabay

Megsértette a műsorszámok támogatására vonatkozó törvényi rendelkezést a TV2 a Trendmánia (9. évad 40. rész) című műsorszám december 16-án sugárzott adásával – mondta ki a médiatanács április 23-án meghozott határozata.

A műsorrészt egy szépségipari cég üzletében vették fel, amelynek polcain márkanévvel ellátott szépségápolási termékek voltak láthatóak, amelyek egy részét a riporter ki is próbálta, illetve jótékony hatásukról beszélgetett az üzletvezetővel – írták.

Mindezek miatt a testület a műsorszámot reklámriportnak tekintette, és 500 ezer forint bírsággal sújtotta a TV2-t, a jogsértés ismételtségére tekintettel pedig 25 000 forint megfizetésére kötelezte a csatorna vezető tisztségviselőjét.

A közlemény szerint nézői bejelentés alapján, a kiskorúak védelme szempontjából vizsgálta a médiatanács az M4 Sporton február 28-án 18 óra 46 perctől sugárzott MOL Magyar Kupa DVSC-Ferencvárosi TC-nyolcaddöntőt a műsorszámban hallható trágár nézői bekiabálások miatt.

A testület figyelembe vette, hogy az élőben közvetített sportműsorszám szerkesztésére a médiaszolgáltatónak éppúgy nem volt lehetősége, mint a sugárzás időpontjának megválasztására, ezért nem indult hatósági eljárás a médiaszolgáltatóval szemben.

Ugyanezen az ülésén két rádiós frekvenciára kiírt pályázati eljárást is eredményesnek nyilvánított a médiatanács: a Fonyód 101,3 MHz és a Siófok 92,6 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek kereskedelmi jellegű használatára kiírt pályázatok nyertese a Radio Plus Kft. lett.
A közlemény szerint nézői észrevétel nyomán kereste meg a médiatanács a cseh társhatóságot Kőhalmi Zoltán – Történjen bármi című, a Comedy Centralon január 1-jén 15 óra 56 perckor sugárzott műsorszáma miatt.

A műsort a médiaszolgáltató korhatárjelölés nélkül sugározta, azonban az a magyar szabályozás alapján a III. korhatári kategóriába (tizenkét éven aluliak számára nem ajánlott) tartozna.

Az RRTV megállapította, hogy a műsorszám ugyan nem sértette meg a rádiós és televíziós műsorszolgáltatásról szóló cseh rendelkezéseket, de a társhatóság a magyar jogszabályokra tekintettel felhívta a médiaszolgáltatót, a Viacom CBS Networks International Czech s.r.o.-t, hogy tegyen eleget a magyar törvényben meghatározott, az általános közérdeken alapuló szigorúbb szabályoknak a korhatárjelölés tekintetében, amelyet a műsorszám sugárzásakor elmulasztott feltüntetni.

A médiatanács heti üléseinek teljes napirendje megtalálható a testület honlapján, ahogy az ülésekről készült jegyzőkönyvek, illetve valamennyi határozat is a legfrissebbek a szükséges hitelesítési és adminisztrációs átfutási idő után lesznek nyilvánosak – áll a közleményben.

Borítókép: illusztráció

Tovább olvasom

Médiapiac

A TikTok végleg kivághatja a kellemetlenkedőket

Így használd a közösségi médiás profilodat – III. rész: Törölni lehet, és azokat is törölhetik, akik sokakkal kiszúrnak.

Közzétéve:

A TikTok kínai videomegosztó applikáció ikonja egy okostelefonon, fotó: MTI/EPA/Hayoung Jeon

Ezt nem kellett volna kitenni – elképzelni is nehéz, mennyi alkalommal gondolták ezt a közösségi médiafelületek használói egy-egy kevésbé jól sikerült, vagy éppen utóbb szűkebb-tágabb körben botrányt okozó poszt kapcsán. A megoldás egyszerű, de mi van akkor, ha más posztját akarjuk törölni? A lehetőségeket a médiahatósággal járta körbe a Médiapiac.com.

A nagy számok törvénye sajátos módon érvényre jut a közösségi médiában is: minél aktívabb az ember, minél többet posztol, annál nagyobb az esélye annak, hogy olyan tartalmat tesz ki, vagy tesznek ki róla mások, amit nem akart volna megosztani a virtuális – vagy bármilyen – nyilvánossággal. Hogy mi a teendő ebben a helyzetben, arról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szakembere adott tájékoztatást a Médiapiac.com kérdésére.

A sajátot könnyű…

Fáczán Gábor főosztályvezető előbb a legegyszerűbb esetről beszélt, kifejtve, hogy a saját tartalom eltávolítása a legtöbb platformon problémamentesen megoldható, az online felületek kivétel nélkül lehetőséget adnak posztjaink, képeink eltávolítására.

… és másét?

De mi van akkor, ha valaki más tesz közzé olyan tartalmat, amit nem akartunk volna magunkról közölni? – A válasz – magyarázta a főosztályvezető – szintén a platformok szabályzatának tanulmányozásával adható meg. A legtöbb online felületen rendelkezésre áll a „jelentés” lehetősége, vagyis legtöbbször egy űrlap segítségével jelezni lehet a szerzői jogi vagy adatvédelmi jogsértést. Legtöbbször pedig a platform maga eltávolítja a problémás tartalmat. – A TikTok esetében érdemes arra is ügyelni, hogy

többszöri szerzői jogsértésnél nem csupán a tartalmat távolíthatja el, hanem akár a felhasználó fiókját is felfüggesztheti, törölheti

– jegyezte meg Fáczán Gábor.

S mi a helyzet akkor, amikor valaki a sajátjaként tünteti fel más tartalmát? Plágium ez?

– Elsődlegesen a komment tartalma lesz irányadó. Ha a komment szerzői alkotásnak minősíthető, akkor felmerül a plágium kérdése. Ebben az esetben azonban a jelentés nem elég – jegyezte meg a főosztályvezető. Szükség van még arra, hogy a bejelentő bizonyítsa, a más által közzétett tartalomban az ő alkotása szerepel. Meg kell adni, hogy mi a vita tárgya, vagyis például fényképről, szövegről, videóról van szó, ahogy meg kell jelölni azt a tartalmat is, amelyben a plagizált rész szerepel. Végül az is megjelölendő, hogy milyen alappal kéri az érintett a tartalom eltávolítását. A platform kivizsgálja az esetet, és ha megállapítja, hogy valóban plagizálás történt, akkor eltávolítja azt. Azaz megy a virtuális szemetesbe.

Sorozat indul!

A Facebook mára életünk része lett. A Médiapiac.com cikksorozatban járja körbe a közösségi médiaműködés ama mozzanatait, amelyek a gyakorlatban a legtöbb gondot okozzák. A pontos kép felrajzolásában a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság segítette lapunkat. Első írásunk azt taglalta, kié is a közösségi média felhasználói által közzétett tartalom, a másodikból pedig az derült ki, hogy a Facebook nem olyan, mint az utcai lomtalanítás.

Jakubász Tamás

Tovább olvasom