Marketing
Televíziós- és médiajogok itthon és külföldön
Február 10-én a MOM Kulturális Központban rendezik a 3. Nemzetközi Sportmenedzsment Konferenciát, mely a sport üzleti kérdéseivel foglalkozik.
A szakmai találkozón a sportipar alakítói megbeszélik a mindennapokat, a jövőt érintő kérdéseket és a legfontosabb szakmai trendeket. A rendezvény idén a sportmédiával foglalkozik.
Korábban a sport szereplőinek nagyobb érdeke fűződött ahhoz, hogy képernyőre kerüljenek, mintsem a műsorszolgáltatónak, hogy megszerezze a közvetítés jogát. Ma már néhány sportág esetében az értékesített vagyoni értékű jogok – köztük a közvetítési- és egyéb médiajogok – komoly súllyal szerepelnek. A rendezvény az alábbi témaköröket fogja át:
- Melyek a legértékesebb sportmédia jogok?
- Melyek a legfontosabb innovációs trendek a sportmédia-tartalom előállítás terén?
- A tartalomszolgáltatók mekkora összegeket költenek a nagy sportesemények közvetítési jogainak megvásárlására?
- Mekkora (reklám) bevétel realizálható egy-egy jelentősebb sporttartalom sugárzása kapcsán?
- Milyen kreatív ötletek vannak arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet egy sportolót, csapatot sikeresen médiaképessé tenni?
Helyszín: MOM Kulturális Központ Színházterem (1124 Budapest, Csörsz utca 18.)
Időpont: 2015. február 10. szerda 09:30-14:30
A rendezvényen Dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkártól képet kapunk a Magyar Kormány sportfejlesztésekkel és sportmenedzsmenttel kapcsolatos elképzeléseiről, terveiről.
Hazánk legtöbb nézőt vonzó látványsportágakat képviselő szakszövetségi vezetői – labdarúgás, jégkorong, kézilabda, vízilabda, kajak-kenu bemutatják, hogy milyen elveket vallanak a közvetítési jogok értékesítésének gyakorlatában, mekkora az éves költségvetésből a médiajogok értékesítéséből származó bevétel, illetve milyen utak állnak rendelkezésre a médiajogok értékesítéséből álló bevétel növelésére. Dr. Gudra Tamás, az MLSZ gazdasági igazgatója azt mutatja majd be, hogy a futballhoz kapcsolódó vagyoni értékű jogok egységes kezelésével, hogyan lehet olyan gazdálkodást folytatni, amely javítja a klubok versenyképességét. Sz. Nagy Tamás, a Nemzeti Sport főszerkesztő-helyettese azt tárja majd a közönség elé, hogy milyen innovációs trendek vannak a sporttartalom-előállítás terén, hogyan kell megszólítani és az elköteleződését növelni a sporttémák iránt érdeklődőnek.
A hazai sporttelevíziózás piacának egyik meghatározó szereplője, az M4 Sportcsatorna frissen kinevezett sportigazgatója, Héder Barna arról beszél majd, hogy melyek a legértékesebb sportmédia-jogok és mekkora összegeket éri meg elkölteni a nagy sportesemények közvetítési jogainak megvásárlására. A Sport1TV, DigiSport, Eurosport képviselői egy kerekasztal-beszélgetés keretében megvitatják, hogy milyen tartalmi trendeket látnak ezen a piacon.
Vörös Csilla, a Nielsen Közönségmérés ügyvezetője abba enged majd betekintést, hogy milyen mértékben változtak meg a sporttípusú műsortartalmakkal kapcsolatos nézői szokások.
Takács Ákos, a Red Bull magyarországi marketingvezetője arról tart majd előadást, hogy a cég márkázott tartalom alapú kommunikációjában milyen sporthoz köthető aktivitásaik vannak.
A konferencia zárásaként közismert sportolók – Nagy László, az MVM Veszprém KC kézilabdázója, Németh Dorottya fitnesz világbajnok, Szilágyi Áron olimpiai bajnok kardvívó, Berki Krisztián olimpiai bajnok tornász, és Gergely István olimpiai bajnok vízilabdázó – beszélnek majd arról, hogy hogyan kell ismertséget építeni, a média milyen hozzáadott értéket jelent a sportoló piaci értéknövekedésében.
Marketing
GVH: ágazati gyorsvizsgálatokkal biztosították a járvány alatti reklámok tisztességességét
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 2022 első félévében is nagy hangsúlyt fektetett a magyar emberek védelmére, valamint a verseny tisztaságának biztosítására a nemzetgazdaság jelentős ágazataiban. A nemzeti versenyhatóság ágazati gyorsvizsgálataival biztosította a koronavírus-járvány alatti reklámok tisztességességét – tudatta a hivatal az MTI-vel csütörtökön.
Az első hathavi eredményeket összegző, a magyar piaci versenyről szóló jelentés szerint a GVH hozzájárult ahhoz, hogy a verseny jótékony hatásainak köszönhetően közel felére csökkenjen az antigén gyorstesztek hazai kiskereskedelmi ára. Az építőipar területén tavaly megkezdett gyorsvizsgálatok sorozata is folytatódott, amely szintén az áremelkedések mérséklését szolgálja a versenytorzulások felszámolásával.
A GVH továbbra is kiemelt feladatként kezeli a fogyasztók tájékozott döntéseinek elősegítését az online és a hagyományos felületeken egyaránt – írták. Az elmúlt fél év középpontjában az influenszer-marketing gyakorlatai mellett az e-kereskedelem és az adatvagyon összefüggései álltak, amelynek kapcsán a versenyhatóság előremutató javaslatokkal élt a fogyasztói bizalom erősítése, illetve a hazai kkv-k fejlesztése érdekében – tették hozzá.
Hangsúlyozták, hogy
az összefonódások ellenőrzésekor a hatóság továbbra is a gyors ügyintézést tartotta szem előtt, melynek köszönhetően a GVH hatékonysága Európában továbbra is az élmezőnybe tartozik.
“A kötelezően ellátandó alapfeladataink mellett három olyan képessége is van a nemzeti versenyhatóságunknak, amely után nemzetközi szakmai érdeklődés mutatkozik. Az egyik az Európában is egyedülálló – a magyar kormánytól kapott – felhatalmazás a gyorsított ágazati vizsgálatok lefolytatására. A másik a környezetvédelem és versenyjog kapcsolatának kutatása, míg a harmadik a fogyasztói jóléti hasznok számszerűsítése, közgazdasági elemzése” – összegezte Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke a közleményben.
Marketing
Idén is a hazai termékek hónapja az augusztus
Sajtóközleményekkel, televíziós hirdetésekben, óriásplakátokon, fesztiválokon, a világhálón és az üzletekben népszerűsítik a magyar árukat.

A Magyar Termék Nonprofit Kft. kezdeményezésére indított akció idén az Abonett Kft., a Ceres Zrt., a Naszálytej Zrt., a Mészáros Borászat, a Haladás Mg. Zrt., a Fino-Food Kft., a Gyulahús Kft., a Sofidel Hungary Kft. és a Happy Chocolates Factory Zrt. termékeire összpontosít. Valamennyien használói a Magyar Termék védjegynek, amely a megbízhatóság valódi garanciája – írták közleményükben.
Az Aldi Magyarország marketingtámogatóként csatlakozik a kezdeményezéshez, amely
sajtóközleményekkel, televíziós hirdetésekben, óriásplakátokon, fesztiválokon, a világhálón és az üzletekben népszerűsíti a védjegyes árukat.
A Magyar Termék Nonprofit Kft. ügyvezetője szerint a nyár utolsó hónapja a belföldi termékek közös ünnepe lehet. Benedek Eszter az időzítést azzal indokolta, hogy az államalapítás ünnepe és az új kenyér hagyománya jó alkalmat ad a magyar értékek bemutatására – olvasható a közleményben.
A hazai termékek hónapját tavaly hirdette meg először a Magyar Termék Nonprofit Kft. Akkori közleményük szerint a kezdeményezés a gyártók és a kereskedők összefogását erősítő Vedd a hazait! Védd a hazait! kampány folytatása. A kezdeményezést azért látták akkor időszerűnek, mert a Magyar Termék védjegy iránt évről évre többen érdeklődnek, és a környezetvédelmi elvárások miatt is egyre népszerűbb a belföldön készült áru.
Marketing
Az utazó magazin idén is díjazta a legjobb turisztikai szolgáltatókat
Átadták Az utazó magazin 2021 legjobb turisztikai szolgáltatóinak járó díjait hétfőn Budapesten; a legjobb határon túli magyar szálláshelyet és a legjobb külhoni magyar éttermet is díjazták.

Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a díjátadón örömét fejezte ki, hogy a magazin a külhoni magyar turisztikai szolgáltatókra is kiterjesztette a versenyt. Fontosnak nevezte, hogy az egységes Kárpát-medencében való gondolkodás az élet egyre több területén megjelenjen.
A Nemzetpolitikai Államtitkárság 2016 óta támogatja a külhoni magyar kisvállalkozókat, köztük számos turisztikai szolgáltatót – jelezte.
Közölte, felméréseik azt mutatják, hogy a külhoni magyar vállalkozások 92 százalékban magyar embereket foglalkoztatnak, így ha őket támogatják, azzal magyar családok sokaságát segítik.
Bődi Ivett, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese arról beszélt: a verseny is azt mutatja, hogy a turizmusért tett erőfeszítések a nehéz körülmények ellenére sikeresek, a szakma az új kihívások ellenére jobban és többet teljesít, az emberek pedig utazni akarnak.
Az MTÜ-nek a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központtól (NTAK) naponta érkező statisztikák alapján pontos információja van a vendégek költéseiről, tartózkodási helyéről, idejéről, illetve a küldő országról – jelezte a vezérigazgató-helyettes.
Idén az ágazatban éves szinten 37 millió vendégéjszakát várnak, ami alig 10 százalékkal marad el a járvány előttitől – mondta.
Kiemelte: a vendégek által legjobban kedvelt szolgáltatókat a magazin elismerései tükrözik.
Érsek M. Zoltán főszerkesztő elmondta, hogy
az idén is 30 kategóriában adtak át elismeréseket.
Az év családbarát szállodája a Kolping Hotel Spa & Family Resort lett, Az év állatbarát szállodája a Dráva Hotel Thermal Resort, Az év felnőttbarát szállodája a Duna Relax & Event Hotel, Az év wellness szállodája a Hotel Golden Lake Resort. Az év gyógyszállodája elismerést a Hotel Karos Spa, Az év üzleti szállodája díjat a Corinthia Hotel Budapest, Az év városi szállodája díjat a Hotel Budapest kapta. Az év turisztikai üzemeltetője az Eventrend Group, Az év turisztikai szervezete a Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft., Az év turisztikai szakembere Géher Zoltán szállodaigazgató, Az év turisztikai városa Szeged lett, Az év légitársasága a Wizzair. Az év utazási irodája a Z(s)eppelin Utazási Iroda, Az év fürdője a Hungarospa Hajdúszoboszló, Az év víziparkja az Aquaworld. Az év fővárosi étterme az És lett, Az év szállodai étterme pedig a Láng Bistro & Grill (Hilton Budapest), Az év vidéki étterme a balatonszemesi Kistücsök lett.
Az év határon túli területekre utaztató irodája a Kárpáteurópa Utazási Iroda, Az év erdélyi magyar szálláshelye a Gyimesi Skanzen Panzió lett. Az év erdélyi magyar étterme a Pethő Étterem, Az év felvidéki magyar szálláshelye a Kék hal étterem és panzió, Az év felvidéki magyar étterme a St. Petrus Vini, Az év vajdasági magyar szálláshelye a Vila Elizabet, Az év vajdasági magyar étterme a Hedera Étterem, Az év muravidéki magyar szálláshelye a Panonska Vas, Az év muravidéki magyar étterme a Pri Lujzi, Az év horvátországi magyar szálláshelye a Piros-Étterem Piros Csizma, Az év horvátországi magyar étterme a Restoran Citadella. A kárpátaljai magyar intézmények, éttermek és szálláshelyek az ukrajnai háborús menekültek ellátásában való aktív részvételért és példás helytállásért kaptak elismerést.
Borítókép: Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára és Bődi Ivett, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese (k) gratulál az Év Turisztikai Szervezete díjat elnyerő Nyíregyházi Turisztikai Nonprofit Kft. képviselőjének Az utazó magazin 2021 legjobb turisztikai szolgáltatóinak járó díjainak átadásán Budapesten 2022. július 18-án.