Kövess minket!

Marketing

Átadták az Önkéntességért Díjakat

Az eseménynek a Goldberger Textilipari Gyűjtemény adott otthont. A különböző kategóriákban az ország legkiemelkedőbb önkéntes programjait és önkénteseit díjazták.

Az Önkéntes Központ Alapítvány az elmúlt évek hagyományaihoz híven az idén is az Önkéntesek Nemzetközi Napjához kapcsolódóan adta át az Önkéntességért Díjakat. A program megvalósításában a Hankook Tire Magyarország Kft. mint az Év Közösségi Kezdeményezése díj támogatója, a Tesco Globál Áruházak Zrt. és a Budapest Bank segített, valamint a HPS Kft. (önkéntességért díj weboldal), a Coca-Cola HBC Magyarország Kft. és a Bortársaság is támogatta a programot és a díjátadó eseményt.

A 2017. év díjazottjai kategóriánként:

Az Év Önkéntese 2017

Bóta Tímea: Tímea mindig is segítő szakterületen dolgozott, az önkéntes tevékenység is magától értetődő számára. Nemcsak a MentaPRO Alapítványnak segít, de családjával együtt többször végzett önkéntes tevékenységet a Budapest Bike Maffia közösségi főzésein is, illetve évekig szervezte a „Jótakaró” akciót, amelyben társaival hajléktalanoknak gyűjtött takarókat. A „Nő a tükörben” önismereti blog szerzője, innen indult az „Esti szép” elnevezésű kezdeményezése is, amelynek keretében naponta posztol verset és egy hozzá illő képet a blog közösségi oldalán, egyfajta önkéntes kultúraközvetítőként (ezen a felületen közel 35 000 követője van, az ebből kinőtt „Versben tükröződve” csoport pedig csaknem 3 000 tagot számlál). A díjazottról készült kisfilm itt érhető el.

Az Év Civilszervezeti Önkéntes Programja 2017

Technológiai Oktatásért Alapítvány: 2014 nyarán indított Skool projektjük célja, hogy műhelyprogramok és technológiára fókuszáló foglalkozásokon keresztül megmutassák a fiatal lányoknak a programozás alapjait és a számítástechnikai szektorban rejlő karrierlehetőségeket. A Skool 3 év alatt, 400 önkéntes bevonásával, több mint 1400 iskolás korú lánynak biztosított lehetőséget arra, hogy kipróbálja magát a technológia területén. A 2017 januárjában indított KódKlub projekt keretében gyermekotthonokban, hátrányos helyzetű 6-18 éves fiatalok számára tartottak ingyenes, érdeklődést felkeltő, és korszerű technológiai ismereteket átadó technológiai foglalkozásokat önkéntes tech mentorok bevonásával. Céljuk, hogy minden fiatal számára megadják a lehetőséget, hogy olyan hasznos, 21. századi ismereteket szerezzenek a technológia területén, mely a jövőjüket támogatja. A díjazottról készült kisfilm itt érhető el.

Az Év Intézményi Önkéntes Programja 2017

Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum: Önkéntes programjának létrehozásakor az volt a célja, hogy önkénteseik folyamatos szolgálatot biztosítsanak három területen: látogatókísérésben; rendezvények és múzeumpedagógiai foglalkozások segítésében; és a digitalizálásban. Célként tűzték ki azt is, hogy a kezdetben egy külső Alapítvány által toborzott és foglalkoztatott önkénteseket a Múzeum integrálja, mint saját önkéntes csoportját; valamint elérje, hogy a muzeológusok is elfogadják az önkéntességet, és értékeljék az ilyen nagyvonalúan és professzionálisan nyújtott segítséget. Az elmúlt 10 évben ez meg is történt, és egyre több muzeológus vonja be az önkénteseket a mindennapi munkájába. Törekednek arra, hogy az önkéntesek elégedettségét és motivációit is folyamatosan monitorozzák személyes beszélgetéssel is. A díjazottról készült kisfilm itt érhető el.

Az Év Vállalati Önkéntes Programja 2017

Ericsson Magyarország Kft: Az önkéntes programjainak nagy része alulról jövő kezdeményezés alapján jött létre. A Kutatók Éjszakájához való kapcsolódáshoz, az időseket és munkanélkülieket oktató programhoz az önkéntesek keresték meg a cégvezetést, hogy szívesen az ügy mellé állnak, amely természetesen és egyértelműen kapott támogatást, hiszen jól kapcsolódik az Ericssonnak az oktatást és a tudástranszfert zászlójára tűző tevékenységéhez. A díjazottról készült kisfilm itt érhető el.

Az Év Pro Bono kezdeményezése 2017

PwC Magyarország: Mint gazdasági és pénzügyi tanácsadó cég, azt vallják, hogy alapvető szakmai tevékenységükkel, tudásukkal és az ehhez kapcsolódó szolgáltatásaikkal tudnak hosszú távon és fenntarthatóan értéket teremteni a közvetlen és közvetett érintettjeik számára. Éppen ezért évek óta egyre több munkatársuk bevonásával kínálnak szakmai segítséget, pro bono szolgáltatást például civil szervezetek számára. 2017. márciusában indították el a Civil Mentoring Programjukat, amin a civil szféra képviselői szakértőktől tanulhatnak többek között üzleti tervezést, kommunikációt és lehetőséget biztosítanak a fejlődésnek és a kapcsolatépítésnek is. A díjazottról készült kisfilm itt érhető el.

Az Év Közösségi Kezdeményezése 2017 (közönségdíj)

Térerő – Közösségi Alapítvány a Városunkért – Miskolc csoport tagjai a maguk környezetében a közöny és a beletörődés puccsistái. Szembementek mindennel, ami ma negatívvá és passzívvá tesz embereket. Nem adták fel abbéli meggyőződésüket, hogy vannak a városukban jó ügyek és jó emberek, amiket lehet helyben, helyi adományokból támogatni. Helyi emberek kezdeményezése nyomán közösségi adományozási akciók születettek, melynek mára egy új szervezeti forma a “közösségi alapítvány” ad hosszú távú keretet, hogy közösségük kezdeményezéseinek támogatása mindenki számára elérhető valóság legyen. A díjazottról készült kisfilm itt érhető el.

E kategória olyan civil szervezetek vagy közösségek számára került kiírásra melyek saját helyi közösségükért végeznek valamilyen kiemelkedő tevékenységet önkéntesként. Ezt a díjat közönségdíj formájában adták ki, melyre online formában a www.onkentessegertdij.hu oldalon lehetett szavazni. Az előzsűrizés során kiválasztott közösségi kezdeményezés pályázatok felkerültek az Önkéntes Központ Alapítvány által létrehozott weboldalra, ahol bárki leadhatta szavazatát. A legtöbb szavazatot a Térerő – Közösségi Alapítvány a Városunkért kapta, így elnyerte Az Év Közösségi Kezdeményezése 2017. díjat, melyhez egyszeri vissza nem térítendő pénzjutalom is jár a Hankook Tire Magyarország Kft. felajánlásának köszönhetően. A pénzdíj összege 150 000 Ft.

A nyerteseket két szakmai zsűri választotta ki, amelynek tagjai:

Civil szervezeteknek, intézményeknek és magánszemélyeknek kiírt pályázatok elbírálása:

Csordás Izabella, a Szépművészeti Múzeum önkéntes programjának alapítója

dr. Garas Ildikó, az Önkéntes Központ Alapítvány kuratóriumának elnöke

Gerencsér Balázs, a Nonprofit Információs és Oktató Központ Alapítvány igazgatója

Koronczay Lilla, a Nők Lapja újságírója

Scholtzné Hibay Alíz, a Teszünk Szenior Önkéntes Klub alapító vezetője

Tóbiás László, a Károli Gáspár Református Egyetem docense

Vállalatok számára kiírt pályázatok elbírálására:

dr. Janka Mária, az E-ON Hungária személyzeti és szervezeti igazgatója

Fogarasi Norbert, a Morgan Stanley Magyarország ügyvezető igazgatója

Hegedűs László, a BlackRock Magyarország operatív igazgatója

Cs. Tóth Marianna, a Budapest Bank csoport kommunikációs vezetője

R. Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország Zrt. HR igazgatója

Szabó Béla, a Telekom Kommunikációs vezetője

 

 

 

Marketing

Kevesebbet költenek a cégek reklámra

Elértéktelenedett a magyarországi média reklámárazása, kevesebbet költenek a cégek reklámra a Mindshare, Magyarország egyik vezető médiatervező- és vásárló ügynökségének legfrissebb elemzése szerint, amely közel száz, a legnagyobb hirdető reklámköltési- és pénzügyi adatait vizsgálta, kiegészítve a Kantar Media Adex és a Nielsen közönségméréseinek adataival – közölte az ügynökség az MTI-vel.

Közzétéve:

Pixabay

A közlemény szerint az elemzés kiemeli, hogy

a legnagyobb vállalatok forgalmuk alig 0,5 százalékát költik médiavásárlásra a magyar reklámpiacon, sőt 2022-ben ez alig 0,4 százalék volt, miközben 2021-ben még 0,7 százalékot, 2006-ban 1,6 százalékot tett ki.

Az elmúlt másfél évtized alatt a magyarországi legnagyobb hirdetők az árbevételükhöz viszonyított médiavásárlási kiadásaikat harmadára csökkentették – tették hozzá.

Ezt a jelenséget a Mindshare elemzése részben azzal magyarázza, hogy csökkent az eredményesség: az adózás előtti árbevételarányos nyereség (EBIT) a 2006-os 10,2 százalékáról 2021-ben 8,9 százalékra, majd 2022-ben 7,3 százalékra esett vissza. Ugyanakkor azt is mutatja, hogy túl olcsó a magyar média, így az árbevétel egyre kisebb részét kell erre fordítaniuk a vállalatoknak.

Míg az elmúlt 16 évben a vizsgált cégek jelentősen, 2,2-szeresére növelték belföldi értékesítésből származó árbevételüket, illetve a szintén üzleti sikerességet jelző mutatójuk, az adózás előtti eredmény közel duplájára emelkedett (1,9-szeresére), addig a médiaköltésük mindössze 1,2-szeresére nőtt. Mindez rámutat arra, hogy

a hazai reklámszolgáltatások és a médiaköltések árazása jelentősen elmaradt más vállalati szolgáltatásokétól, és magasabb árak mellett is lenne kereslet a hirdetési szolgáltatásokra. Ezek alapján kijelenthető, hogy a médiaköltés az a terület, amin a nagyvállalatok az egyik legtöbbet takaríthatták meg az elmúlt másfél évtizedben

– írták.

A közleményben Somlói Zsolt, a Mindshare nemzetközi médiaügynökség magyarországi ügyvezetője kiemelte: “ezt a trendet régiónkban szinte egyedüliként tapasztalhatjuk”, Csehországban és Szlovéniában sem mutatkozik.

Borítókép: illusztráció

Tovább olvasom

Marketing

Íme az idei Marketing Summit témái

Szakmai és üzleti témák széles tárháza és több ezer szakember várja az érdeklődőket szeptember 19-én a budapesti Művészetek Palotájában.

Közzétéve:

A márkamenedzsment, a marketingtaktika, a digitalizáció, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazásának fő kérdései kerülnek napirendre az idei Marketing Summiton, amelyet szeptember 19-én tartanak meg Budapesten, a Művészetek Palotájában. A programot ezúttal nagyrészt az európai nemzeti marketingszövetségeket tömörítő European Marketing Confederation által összeállított European Marketing Agenda pilléreire építették fel – tájékoztatott az esemény szervezője, a Magyar Marketing Szövetség, hozzátéve, hogy az európai szintű felmérésen túl egy több mint harminc meghatározó hazai marketinges és kommunikációs szakemberből álló programalkotó grémium véleménye is hozzájárult ehhez.

A Marketing Summit idén összesen négy teremben dolgozza fel az aktuális szakmai, üzleti és technológiai kihívásokat és fogalmaz meg azokra válaszokat. 

  1. Marketing Agenda teremben a szakma trendszerű kihívásaival, a digitalizáció és az AI marketingre gyakorolt hatásaival, az adatok szakmánk mindennapjaiban betöltött szerepével, az üzlet fenntarthatósági kihívásokra adott érdemi válaszaival, a média új adottságaival és lehetőségeivel, valamint a marketing és a marketingesek jövőjével foglalkozunk. A színpad előadásainak és kerekasztal-beszélgetéseinek fókuszában a 2025-ös esztendő marketing, üzleti, illetve szakmai kihívásai állnak.  
  2. Az esemény külön termet szentel az üzlet és a fenntartható üzletfejlesztés legjobb gyakorlatainak is. A Business Agenda teremben a körforgásos gazdasággal és a kiberbiztonsággal mint új üzleti lehetőségekkel foglalkozunk, és terítékre kerülnek a marketing és kommunikáció üzlettámogató funkciói, sikeres hazai márkák, vállalkozások inspiráló üzletfejlesztési megközelítései, sőt az üzlet innovatív finanszírozási kérdései is.  
  3. Professional Agenda terem workshop-jellegű, gyakorlatias előadások segítségével a marketingtevékenység mindennapos támogatását szolgálja majd. E teremben szó lesz az agilis projektmenedzsmentről, az ügyfélút és ügyfélélmény tervezésének konkrét lépéseiről, terítékre kerül az integrált kampánytervezés és az abban használható digitális és AI megoldások, valamint foglalkozunk egyedi közterületi megjelenést biztosító kampánytervezéssel, és mesterséges intelligenciával támogatott tartalommarketing, illetve SEO megoldásokkal is. 
  4. A Summit negyedik termében, amely a Brands Agenda nevet viseli, ismert hazai márkákat képviselő brand-, trade-, és tartalommenedzserek gyakorlatfókuszú esettanulmányokat, sikeres márka-együttműködéseket, valamint hatékony promóciós és PR gyakorlatokat mutatnak be. 

Az idei Marketing Summiton számos külföldi előadó és több mint száz hazai szakember áll majd színpadra. A folyamatosan bővülő előadói lista a marketingsummit.hu oldalon kísérhető figyelemmel.

Régi és új elismerések

Ugyanakkor nem csak a szakmai programok, hanem az esemény estéje is különleges meglepetéseket tartogat majd. Immár hagyományosan a Summit Díjátadó Est keretében ismerik el és mutatják be a legsikeresebb marketingvezetőket, a legkiválóbb PR szakembereket, a legtehetségesebb brandmenedzsereket, a Tonk Emil életműdíjjal pedig egy kiteljesedett, eredményes szakmai életutat koronáznak meg a szervezők. Az MMSZ által idén megalapított Hungarian Marketer of the Year díj elismeréseit is a Díjátadó Est keretén belül adják majd át, azzal, hogy a díj első helyezettje lesz Magyarország jelöltje a következő évi European Marketer of the Year kiírásban, amelyet az EMC hirdet meg. 

A Marketing Summit Hungary főszervezője a Magyar Marketing Szövetség, társszervezői a Positive Adamsky reklámügynökségi csoport, valamint a Marketing & Media szaklap.

A Marketing Summit programjáról bővebben IDE KATTINTVA olvashat.

Tovább olvasom

Marketing

Újra magyar kézbe kerül a Boci

Megvásárolja a Boci, a Melba és a Párizsi kocka védjegyeit a Cerbona a Nestlétől, amely a Szerencsi Édesipari Vállalattal együtt vette meg a márkákat a privatizáció során, 1991-ben.

Közzétéve:

A két vállalat keddi közleménye szerint az ellátás folytonosságának biztosítására egy átmeneti időszakban a Nestlé gyártja majd tovább a termékeket, ezzel is garantálva, hogy a fogyasztók folyamatosan megvásárolhassák a csokoládékat. A tranzakció 2024. május 22-én zárul.

Mészáros Tamás, a Cerbona vezérigazgatója jelezte:

a 100 százalékban magyar tulajdonú vállalat biztosítja a csaknem 100 éves múltra visszatekintő márkák további növekedését.

Noszek Péter, a Nestlé Hungária Kft. ügyvezetője kifejtette: a Boci értékesítése lehetővé teszi a Nestlé Hungária édesség üzletága számára, hogy olyan erősségeire összpontosítson, mint a KitKat és a Balaton.

A Nestlé több mint 30 éve van jelen Magyarországon, jelenleg a legnagyobb svájci befektető és munkáltató. Három gyárában, Szerencsen, Diósgyőrön és Bükön, illetve budapesti központjában több mint 2800 embert foglalkoztat. A cég a 2024. februárban bejelentett büki beruházásával együtt már 382 milliárd forintot meghaladó értékben fektetett be Magyarországon. A Nestlé Hungária beszállítóinak többsége magyar vállalkozás, amelyek évente összesen 54 milliárd forint értékben adnak el termékeket és szolgáltatásokat a Nestlé globális hálózatának.

A Cerbona több mint négy évtizedes tapasztalattal rendelkezik a magyar élelmiszeriparban. A kezdetben malomipari vállalat müzliszeletek és müzlik gyártására specializálódott, illetve egyéb gabona alapú élelmiszereket gyárt, gyárában több mint 150 munkavállaló dolgozik.

Tovább olvasom