Kövess minket!

Marketing

„A konzekvens menedzsment alapelveit ötvözni kell a kiszámíthatatlansággal”

„Tulajdonképpen alig van olyan kampányunk, amit év elején előre láttunk, minden folyamatosan alakul és másnapra megváltozik, harmadnapra pedig újra átalakul” – mondja Hidvégi Krisztina, a Lounge Group médiaigazgatója, akit többek között arról is kérdeztünk, hogyan sikerült átszervezni a munkát a COVID–19 miatt, mi okozott ebben nehézséget, vagy mi ment könnyebben, milyen típusú kommunikációs aktivitásokra számíthatunk az őszi szezonban, és hogy mik voltak a válság legnagyobb tanulságai.

Kezdjük egy személyes kérdéssel: amikor először hallott róla, hogy egy ismeretlen járvány terjed Kínában, mi volt az első gondolata? Számított arra, hogy hamarosan az egész világot érinteni fogja a probléma?

Először egyáltalán nem tudtam komolyan venni a vírust. Egyfelől nem vagyok ijedős típus. Másfelől a kezdeti rezisztens reakcióm valószínűleg már egyfajta szakmai ártalom is, hiszen tudatosan élek abban a világban, amelyikben egészen márciusig az volt jellemző, hogy egyre gyorsuló életünkben egyre kevésbé figyelünk oda egymásra, tartalmakra, és mind jobban fragmentálódott figyelmünket csak egyre durvább hírekkel lehet felkelteni. Egyre nagyobb amplitúdójú, de egyre rövidebb életciklusú történések jöttek-mentek.

Felelős vezetőként annak gyors észlelésén volt számomra a hangsúly, hogy egy akkora és ezáltal olyan sokféle embert foglalkozgató szervezetben, mint a Lounge Group, a káosz, a pánik megelőzése végett egységes, gyors és határozott vezetői kommunikáció, biztonságot mutató vezetői színre lépés szükséges. A házon belüli kommunikációt vettem kezdetekben inkább komolyan.

Mik voltak az első intézkedései, amikor Európába is betette a lábát a járvány?

Először is az előbb említett cégen belüli kommunikáció. A szervezetlenség, a káoszérzés nagyon erős egy válság elején, és ha az információk nehezen vagy később érnek el a vezetőségtől a munkatársakhoz, akkor az jelentősen megnehezíti az amúgy is bizonytalan, zaklatott időszakot. A munkatársak együttműködése elengedhetetlen egy ilyen időszakban, és ennek alapköve a feléjük irányuló egyenes, tiszta, tényszerű és folyamatos kommunikáció.

A második intézkedés a munkastruktúra átalakítása volt. A Lounge Group két rövid, szinte pár nappal egymást követő lépésben virtuális irodává vált.

Amikor Magyarországon is akuttá vált a helyzet, első lépésként a pánikkeltés elkerülése végett a fokozatos átállás mellett döntöttünk, a kormányzati kommunikációval összhangban. Vagyis az idősekkel együtt lakóknak, a róluk gondoskodóknak, a gyermekes szülőknek, a külföldről hazatérőknek vagy a magukon bármilyen apró betegséget észlelőknek kellett otthoni munkavégzésre átállniuk.

A második lépést pár nappal később vezettük be, amikor a kormány megkérte a lakosságot, hogy ha lehetőség van rá, mindenki maradjon otthon. Ekkor lett teljes körű a home office, illetve kialakítottunk egy ügyeleti rendet azoknál a csoportoknál, melyeknél nem oldható meg teljesen az otthoni munkavégzés, nem azért, mert mi nem tudnánk átállni rá, hanem mert más vállalatok működésére ugye nem lehetünk hatással. Például a recepción szükséges fogadni a munkáinkkal kapcsolatos küldeményeket. Azon munkakörökben dolgozókat, ahol nem volt száz százalékban megvalósítható a home office, további gyors intézkedésekkel védtük. Például a teljes iroda professzionális fertőtlenítésen esett át, ezenkívül gondoskodtunk maszkról, kesztyűről, fertőtlenítőről, sőt az irodán kívüli megóvásról is: taxiszelvényeket adtunk a munkatársaknak, hogy ne tömegközlekedéssel kelljen munkába járniuk.

Hogyan sikerült átszervezni a munkát a COVID–19 miatt? Mi okozott ebben nehézséget, vagy mi ment könnyebben?

A cégcsoportban már jóval korábban kialakítottunk olyan digitális eszközöket, saját fejlesztésű IT-megoldásokat, melyekkel a távoli munka, illetve a belső céges kommunikáció segíthető. Nálunk a fókusz a munka átszervezésében a projektek és ügyfelek újfajta kiszolgálására helyeződött inkább.

Egyrészt jelenleg körülbelül 80 aktív ügyfelünk van, akikkel egyesével volt szükséges egyeztetni a számukra megfelelő dokumentációt, kapcsolattartási formát. Az egységes, gyors és jogilag is elfogadható megoldások egyeztetése kemény munka volt egyik napról a másikra.

Másrészt a kommunikációs kampányok számottevő részét kellett lemondani hihetetlen gyors tempóban. Márciusban a kampányaink mintegy 15 százaléka vagy leállt, vagy el sem indult, és ez az arány még jónak is mondható.

Harmadrészt, ami nagyon fontos, legalább ugyanekkora volt azon kampányaink aránya, melyek médiamixét a kényszerhelyzetben megváltozott fogyasztói élethelyetek és a médiaoldalon beállt változások miatt azonnal át kellett alakítani. A nagyon behatárolt helyeken mozgó és a leginkább otthon maradó célközönségek miatt adott esetben kiestek a drive time rádiós idősávok, vagy a közterületi hirdetéseket jól targetált útvonalakra, például gyógyszertárak vagy bevásárlóközpontok közelébe kellett optimalizálni, de gondoskodni kellett a járvány miatt ideiglenesen ki nem nyomtatott lapokban megjelenésre szánt hirdetések máshol való elhelyezéséről, és így tovább.

Végül pedig kifejezetten a vírus kapcsán is indítottunk kommunikációit. A kialakult helyzetre reagáló kampányaink alapját legtöbbször a megváltozott értékesítési csatornára való figyelemfelhívás adta, mint például az online lottózást, a bankkártyás csekkbefizetést vagy a postai csomagautomatákat bemutató kommunikáció esetében. Kisebb arányban társadalmi felelősségvállalást hangsúlyozó kampányaink is indultak szektortól függetlenül. Most pedig már megjelentek a magyarországi gazdaságot, turizmust, termékeket segítő kommunikációk az ügyfeleink körében.

Tulajdonképpen alig van olyan kampányunk, amit év elején előre láttunk, minden folyamatosan alakul és másnapra megváltozik, harmadnapra pedig újra átalakul.

Volt olyan múltbeli tapasztalata, amire támaszkodni tudott, vagy tejesen újszerű volt a helyzet?

Nem ismeretlen számunkra az a fajta munka és vállalatvezetés, melyben ekkora a sebesség és rugalmasság. Egyfelől 2016 óta folyamatosan adódott valamilyen változásra sarkalló helyzet a működésünkben. Ezek is kényszerhelyzetek voltak, olyanok, amelyekben drasztikusan át kellett alakítani egyik hétről a másikra akár a teljes működési struktúrát. Például 2018 elejéhez képest az év végére ügyfeleink száma két és félszeresére nőtt, ráadásul nem fokozatosan. Ekkora növekedést nem lehetett megfelelő mennyiségű új ember felvételével és azonnali betanításával megoldani, így alapjaiban kellett hozzányúlni a működési struktúránkhoz, új pozíciókat, területeket, feladatköröket alakítottunk ki, valamint a digitális, online működést és projekteket támogató, azokat gyorsabban kiszolgáló szoftvereket fejlesztettünk ki. Mindezt fél év múlva, mikor a megfelelő csapatlétszám összeállt, átszabtuk, hiszen akkor már ez a struktúra nem volt tartható.

Másfelől és ezzel szoros összefüggésben a digitalizáció a teljes Lounge Group működését meghatározza. Saját digitális részlegünk felkészültsége és tapasztalata alapján akár önálló entitásként is működhetne. Kiemelt partnerei vagyunk például a nagyobb közösségi platformoknak, sőt Google partner minősítéssel rendelkezünk, és különböző ügyfelekkel Executive Sponsorship együttműködés keretében is dolgozunk a Google EMEA támogatásával, illetve rendszeresen futtatunk Youtube Brand Lift 2.0, valamint programmatic kampányokat az adatfókuszú megközelítést diktáló kampányinkban.

A digitális megoldásokkal nem csak médiahirdetési aspektusból foglalkozunk folyamatosan; a cégcsoport értékei közt szerepel a rugalmasság, ezért a folyamatos fejlesztések elengedhetetlenek számunkra. Mindemellett a Lounge Group megközelítésének alapja az, hogy szeretnénk a stratégiai területeket a saját kezünkben tartani, hiszen csak így szolgálhatjuk ki magabiztosan, hatékonyan és legfőképpen nagyon gyorsan és rugalmasan partnereinket, de ehhez is folyamatosan fejleszteni, változni kell, továbbra is az élen kell járni. Ehhez is kiemelkedő és egyedi belső digitális infrastruktúra, valamint saját fejlesztések kellenek. A cégcsoport New Land Media divíziójában erre példa a mindent az online és digitális térbe emelő médiaadminisztrációs szoftverfejlesztésünk, melynek egyik előnye, hogy rendkívül gyorsan, illetve bárhonnan tudunk dokumentációkat készíteni, illetve médiaszakmai elemzéseket, statisztikákat vagy összegzéseket összeállítani.

Hogyan alakult át az online hirdetési piac?

A hirdetési piac ezen időszakbeli online eltolódása egyértelmű, hiszen a vírushelyzetben beállt tartós otthoni munkarend egyik pillanatról a másikra rákényszerítette a lakosságot a digitálisabb életvitelre. Olyan emberek vásároltak most online, akik korábban ebből a szempontból elutasítóak voltak, mert például egy megszokott családi hétvégi program volt, vagy, mert szerették, hogy személyesen megnézik, felpróbálják. Illetve olyan mennyiségben tértek át online ügyintézésre, hogy korábban egy jól célzott edukációs kampánnyal sem lehetett volna talán ilyen hatékony átterelést végezni. Az otthoni munkarendben, illetve érintkezés-minimalizáló életvitelünkben követniük kellett a médiatervezőknek a megváltozott receptív élethelyzeteket, de nagyon fontos odafigyelni arra is, hogy nem minden változás tartós, hanem csak a kényszerhelyzet ideiglenes következménye.

Május elején a cégcsoportunk lefuttatott egy felmérést, melyben az addigi otthoni munkarend kapcsán vizsgáltuk a lakossági véleményeket, viselkedéseket. A felmérésünk szerint az otthoni munkarendben a médiafogyasztás összességében több, mint 18%-kal növekedett, ez egy összesített növekmény, vagyis tartalmazza a negatív adatokat, így például az akkor lemorzsolódó drivetime-hallgatókat vagy az egyes lapok ideiglenes szünetelése miatt kieső olvasókat. Amit viszont kiemelnék, hogy kitöltőink alapján a nyomtatott sajtótermékek esetén volt a legmagasabb azok aránya, vagyis a kitöltők majdnem 70%-a, akik ugyanannyi újságot vettek kézbe az otthoni munkarendben, mint a vírusi előtti időkben annak ellenére is, hogy a paletta szűkült.

Hogyan változott meg a vállalkozások kommunikációja nyáron az év első feléhez képest?

Amikor a járvány betört az országba, az azonnali hirdetői megtorpanás a New Land Medianál is látványos volt. Akkor, egy hónap alatt összesen 48 médiakampányt mondtunk le vagy el se indítottuk.

Szemléltetésképp hadd hozzam példának azokat a hirdetőinket, akik kifejezetten valamilyen rendezvény, kulturális program kommunikációjára brifelték az ügynökségünket, hisz azt gondolnánk, hogy ez a szektor tehette ki az érintettek többségét. Év elején az ilyen típusú ügyfeleink körében 25 kampányt láttunk előre, melyből 16-ot lemondtunk, 9-et átalakítottunk. Az azóta lemondott összes kampányunknak a rendezvényes része „csak” alig 15%-át teszi ki.

A kezdeti megtorpanás természetesen érthető, hiszen egyfelől nem volt múltbeli tapasztalat, mellyel a cégvezetők, kommunikációs szakemberek azonnali megoldást tudtak volna előhúzni, ráadásul egyes hirdetőknek maga a terméke vagy szolgáltatása vált kommunikálhatatlanná vagy irrelevánssá, így fizikai képtelenség volt adott esetben egyik napról a másikra egy megújított termékkel, üzenettel előállni. A lemondott vagy el sem induló kampányaink száma természetesen nőtt azóta, hiszen a járványhelyzet folyamatos alakulásának sebessége jellemzi a hirdetői kampányok alakulását. Fél év telt el a kezdeti megtorpanás óta, de fél év alatt összesen lett plusz annyi lemondott kampányunk, mint a kezdeti pár napban. Azt gondolom, ez jól szemlélteti a piac pozitív helytállását, vagyis azt, hogy a hirdetők és ügynökségek, ha tehetik, készítenek kommunikációs adaptációt a helyzetre. Vegyük a mi példánkat. A New Land Media médiatervező munkatársai márciustól jelen napig 86 olyan kampány tervezésében vehettek vagy vehetnek részt, melyet valamilyen típusú járványhelyzetadaptáció jellemez. Ez jelentheti a hirdetési időszakok átszervezését, a kényszerhelyzetben megváltozott fogyasztói receptív élethelyetekre és a média oldalon beállt változásokra való tekintettel a médiaterv hirdetési felületeinek teljes átalakítását, de olyan kampányunk is van, amit maga a pandémia hívott életre.

Amit kiemelnék, hogy ahogyan szinte minden szektort érintett a kezdeti megtorpanás, ugyanígy globálisan jellemző a megoldásra való törekvés az azóta kapott új vagy átalakított kampányinkban. A teljesség igénye nélkül csak néhány példát hadd említsek. Banki ügyfelek hihetetlen sebességgel hoztak létre termékfejlesztő megoldásokat, így például a negatív gazdasági hatások ellensúlyozására és a hazai gazdasági szereplők kárenyhítése céljából az EXIM Bank Kárenyhítő Programcsomagot indított az exportáló, a nekik beszállító, továbbá az exportra készülő vállalkozások számára. Illetve a társadalmi szerepvállalást választó Hirdetőkre is lehet példát mondani az evidens Magyar Turisztikai Ügynökségen kívül is természetesen, így például még a MÁV is részt vett a koronavírus kezelésének és a vírushelyzet aktualitásainak ismertetésében. Harmadik példaként hadd hozzam a digitális transzformációt, melyben szintén szektortól független proaktivitást láttam, így például a Nemzeti Artista- Előadó- és Cirkuszművészeti Központ is sikeresen abszolválta a koronavírus miatti online műsorközvetítést és annak kommunikációját.

Milyen típusú kommunikációs aktivitásokra számíthatunk az őszi szezonban?

A szeptember 1. és december 31. közötti időszakra 107 briefet kaptunk. Ezek között még mindig tervezünk kifogyhatatlan bizalommal az eredeti éves tervek szerint q4re eső kampányokkal, így például karácsonyi termék és szolgáltatáskommunikációkkal. Az őszi kampányaink között ugyanúgy folytatjuk a pandémia-adaptációs kampányokat, így a társadalmi, gazdasági motorizációs kampányokat elsősorban.

Maga a 107 brief soknak tűnhet, még az is elképzelhető, hogy ezen 107 kampányt legalább 107-szer fogjuk újratervezni, de az a feladatunk, hogy erre berendezkedjünk.

Mik voltak a válság legnagyobb tanulságai, mit üzenne ezzel kapcsolatban a vállalati vezetőknek?

A homályban való navigálásban a Lounge Csoport képlete a stratégiai szemlélet és a rugalmasság ötvözésében rejlik. A konzekvens menedzsment alapelveit ötvözni kell a kiszámíthatatlansággal. Igény van a jövőre való felkészülésre, a stratégiára, mely alapján mindenki számára tiszta és érthető, hogy merre tartunk, mi a feladat, de ha máshogy alakul, tudjunk rugalmasak lenni és problémát megoldani. Nélkülözhetetlen a reziliencia, vagyis a személyes és szervezeti hajlékonyság képessége. Muszáj újratölteni, folyamatosan fejleszteni, pláne ilyen húzós időszakban. Folyamatosan felül kell vizsgálni és korrigálni kell a meghozott döntéseket, ráadásul gyorsan és gyakran a körülmények beható vizsgálata nélkül. De ez nem baj. Azt szoktam mondani, hogy mindegy mit döntesz, csak dönts, és vidd végig következetesen. Nincs jó megoldás, hisz ki mondja meg, mi a jó, nincs igazság, csak igazságok vannak. Az elmúlt években az emberek és a cégvezetők is elkényelmesedtek, mert mindig volt valahogy, szinte mindig minden magától megoldódott. Az élet a vírus előtti medrébe már nem tér vissza, már relatíve túl hosszú ideig rendeződtünk be egy drasztikusan más típusú életre. Azt gondolom, hogy bármely változás esetén a folyamatos és gyors, rugalmas szervezeti reakció a kulcs. Az üzenetem az, hogy nem szabad megvárni, hogy egy változás vészhelyzeti reakció legyen, a szervezeti kultúra részévé kell tenni a sebességet, rugalmasságot, a folyamatos változásra való nyitottságot.

Marketing

Íme az idei Marketing Summit témái

Szakmai és üzleti témák széles tárháza és több ezer szakember várja az érdeklődőket szeptember 19-én a budapesti Művészetek Palotájában.

Közzétéve:

A márkamenedzsment, a marketingtaktika, a digitalizáció, valamint a mesterséges intelligencia alkalmazásának fő kérdései kerülnek napirendre az idei Marketing Summiton, amelyet szeptember 19-én tartanak meg Budapesten, a Művészetek Palotájában. A programot ezúttal nagyrészt az európai nemzeti marketingszövetségeket tömörítő European Marketing Confederation által összeállított European Marketing Agenda pilléreire építették fel – tájékoztatott az esemény szervezője, a Magyar Marketing Szövetség, hozzátéve, hogy az európai szintű felmérésen túl egy több mint harminc meghatározó hazai marketinges és kommunikációs szakemberből álló programalkotó grémium véleménye is hozzájárult ehhez.

A Marketing Summit idén összesen négy teremben dolgozza fel az aktuális szakmai, üzleti és technológiai kihívásokat és fogalmaz meg azokra válaszokat. 

  1. Marketing Agenda teremben a szakma trendszerű kihívásaival, a digitalizáció és az AI marketingre gyakorolt hatásaival, az adatok szakmánk mindennapjaiban betöltött szerepével, az üzlet fenntarthatósági kihívásokra adott érdemi válaszaival, a média új adottságaival és lehetőségeivel, valamint a marketing és a marketingesek jövőjével foglalkozunk. A színpad előadásainak és kerekasztal-beszélgetéseinek fókuszában a 2025-ös esztendő marketing, üzleti, illetve szakmai kihívásai állnak.  
  2. Az esemény külön termet szentel az üzlet és a fenntartható üzletfejlesztés legjobb gyakorlatainak is. A Business Agenda teremben a körforgásos gazdasággal és a kiberbiztonsággal mint új üzleti lehetőségekkel foglalkozunk, és terítékre kerülnek a marketing és kommunikáció üzlettámogató funkciói, sikeres hazai márkák, vállalkozások inspiráló üzletfejlesztési megközelítései, sőt az üzlet innovatív finanszírozási kérdései is.  
  3. Professional Agenda terem workshop-jellegű, gyakorlatias előadások segítségével a marketingtevékenység mindennapos támogatását szolgálja majd. E teremben szó lesz az agilis projektmenedzsmentről, az ügyfélút és ügyfélélmény tervezésének konkrét lépéseiről, terítékre kerül az integrált kampánytervezés és az abban használható digitális és AI megoldások, valamint foglalkozunk egyedi közterületi megjelenést biztosító kampánytervezéssel, és mesterséges intelligenciával támogatott tartalommarketing, illetve SEO megoldásokkal is. 
  4. A Summit negyedik termében, amely a Brands Agenda nevet viseli, ismert hazai márkákat képviselő brand-, trade-, és tartalommenedzserek gyakorlatfókuszú esettanulmányokat, sikeres márka-együttműködéseket, valamint hatékony promóciós és PR gyakorlatokat mutatnak be. 

Az idei Marketing Summiton számos külföldi előadó és több mint száz hazai szakember áll majd színpadra. A folyamatosan bővülő előadói lista a marketingsummit.hu oldalon kísérhető figyelemmel.

Régi és új elismerések

Ugyanakkor nem csak a szakmai programok, hanem az esemény estéje is különleges meglepetéseket tartogat majd. Immár hagyományosan a Summit Díjátadó Est keretében ismerik el és mutatják be a legsikeresebb marketingvezetőket, a legkiválóbb PR szakembereket, a legtehetségesebb brandmenedzsereket, a Tonk Emil életműdíjjal pedig egy kiteljesedett, eredményes szakmai életutat koronáznak meg a szervezők. Az MMSZ által idén megalapított Hungarian Marketer of the Year díj elismeréseit is a Díjátadó Est keretén belül adják majd át, azzal, hogy a díj első helyezettje lesz Magyarország jelöltje a következő évi European Marketer of the Year kiírásban, amelyet az EMC hirdet meg. 

A Marketing Summit Hungary főszervezője a Magyar Marketing Szövetség, társszervezői a Positive Adamsky reklámügynökségi csoport, valamint a Marketing & Media szaklap.

A Marketing Summit programjáról bővebben IDE KATTINTVA olvashat.

Tovább olvasom

Marketing

Újra magyar kézbe kerül a Boci

Megvásárolja a Boci, a Melba és a Párizsi kocka védjegyeit a Cerbona a Nestlétől, amely a Szerencsi Édesipari Vállalattal együtt vette meg a márkákat a privatizáció során, 1991-ben.

Közzétéve:

A két vállalat keddi közleménye szerint az ellátás folytonosságának biztosítására egy átmeneti időszakban a Nestlé gyártja majd tovább a termékeket, ezzel is garantálva, hogy a fogyasztók folyamatosan megvásárolhassák a csokoládékat. A tranzakció 2024. május 22-én zárul.

Mészáros Tamás, a Cerbona vezérigazgatója jelezte:

a 100 százalékban magyar tulajdonú vállalat biztosítja a csaknem 100 éves múltra visszatekintő márkák további növekedését.

Noszek Péter, a Nestlé Hungária Kft. ügyvezetője kifejtette: a Boci értékesítése lehetővé teszi a Nestlé Hungária édesség üzletága számára, hogy olyan erősségeire összpontosítson, mint a KitKat és a Balaton.

A Nestlé több mint 30 éve van jelen Magyarországon, jelenleg a legnagyobb svájci befektető és munkáltató. Három gyárában, Szerencsen, Diósgyőrön és Bükön, illetve budapesti központjában több mint 2800 embert foglalkoztat. A cég a 2024. februárban bejelentett büki beruházásával együtt már 382 milliárd forintot meghaladó értékben fektetett be Magyarországon. A Nestlé Hungária beszállítóinak többsége magyar vállalkozás, amelyek évente összesen 54 milliárd forint értékben adnak el termékeket és szolgáltatásokat a Nestlé globális hálózatának.

A Cerbona több mint négy évtizedes tapasztalattal rendelkezik a magyar élelmiszeriparban. A kezdetben malomipari vállalat müzliszeletek és müzlik gyártására specializálódott, illetve egyéb gabona alapú élelmiszereket gyárt, gyárában több mint 150 munkavállaló dolgozik.

Tovább olvasom

Marketing

Megújul a Magyar Marketing Szövetség képzési rendszere

Május elején indulnak az SMP Marketing Masters kurzusai.

Közzétéve:

A Magyar Marketing Szövetség logója, forrás: MMSZ

Megújítja képzési rendszerét a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) – közölte szerdán a szakmai szervezet. Azt ígérve, hogy szakmai partnerével, az SMP Magyarországgal közösen elhozza a hazai szakemberek és marketingtevékenységet végzők számára a legszínvonalasabb stratégiai, kreatív, digitális, illetve technológiai tudásbővítő kurzusokat, amelyek sikeres elvégzése egyedülálló módon szakmai minősítést is jelent a 2024 őszén induló SMP licencprogram keretén belül. Az MMSZ megújuló edukációs kínálatának első elemei a május elején induló SMP Marketing Masters kurzusok, amelyeket a hazai marketinges és kommunikációs szakma elismert vállalati szakemberi tartanak.

„Az MMSZ első számú küldetése, hogy a szakmaiság erősítésével a marketing reputációját is egyre magasabb szintre helyezze, ennek érdekében kiemelten fontos a szakma identitásának erősítése is, hiszen erre alapozva lehet a marketinget a legmagasabb szinten képviselni, illetve művelni. Mindehhez korszerű marketinges és kommunikációs ismeretekre, valamint holisztikus üzleti és menedzsment tudásra egyaránt szükség van” – vallja Hinora Ferenc, az MMSZ elnöke, hozzátéve, hogy ebben a gyorsan változó világban a tudás folyamatos frissítésére, fejlesztésére van szükség, ezért az SMP Magyarország és az MMSZ, mint a European Marketing Confederation (EMC) tagszervezetei, elkötelezettek az európai Continuous Development Programban (CDP) való aktív részvétel iránt.  E célkitűzés támogatása érdekében az MMSZ 2024-ben megújítja és bővíti képzési rendszerét: a cél az, hogy a kínált személyes és online kurzusain keresztül a szervezet hatékonyan támogassa a junior és senior szakemberek szakmai fejlődését, hogy készségeiket és tudásukat magas szinten fejleszthessék, valamint lépést tarthassanak a folyamatosan változó trendekkel. A CDP képzési program három elemből áll:

  • SMP Masters – minden évben elérhető, magyar nyelvű, személyes jelenlétű kurzusok,
  • SMP Mastersnet – 2024 őszétől induló, az ősztől nyárig tartó szemeszterben folyamatosan elérhető magyar nyelvű online kurzusok,
  • SMP Mastermind – folyamatosan elérhető, perszonalizált magyar vagy angol nyelvű, gyakorlatorientált, európai szinten minősített szakemberek közreműködésével tartott worskshopok.

A program első elemei a május elején induló SMP Marketing Masters kurzusok. A magyar nyelvű, személyes képzések célja, hogy a marketing területén megkerülhetetlen, naprakész, stratégiai, kreatív, digitális, technológiai folyamatokat, lehetőségeket, trendeket, valamint megoldásokat egy átfogó képzéssorozat keretében ismerjék meg és sajátítsák el a résztvevők. Az SMP Marketing Masters komplex programsorozat összesen öt, egyenként kétnapos tematikus kurzusból áll, amelyeken külön-külön, de akár egyben is részt lehet venni. A képzési program a márkaépítés és menedzsment, a kreatív és technológiai marketing, a digitális stratégiák és marketingtaktikák, a social media és content marketing, valamint a kampánymenedzsment és értékesítés területét öleli fel, és azon többek között olyan elismert hazai és nemzetközi piacon is tapasztalattal bíró vállalati szakemberek oktatnak majd, mind például Balogh Tímea (Telekom), Kovács András Péter (Yettel), Mérő Ádám (The Coca-Cola Company), Metykó Tibor (Euronics)Mondovics Péter (Mastercard), Spiegel György (Borsodi) vagy például Tóth András (Microsoft). A teljes programban való részvétel esetén Senior Marketing Professional diploma szerezhető, sőt ezenfelül, a képzéshez kapcsolódva, az oktatókkal való személyes networkinglehetőség és akár mentoringprogram is elérhetővé válik. 

A Magyar Marketing Szövetség és az SMP Magyarország által kínált, megújult képzési rendszer folyamatosan biztosítja a tanulás lehetőségét, segíti a sikeres karrierépítést és formálja a jövő szakembereinek alapvető stratégiai, kreatív, digitális, illetve technológiai készségeit. A képzések sikeres elvégzése egyedülálló módon szakmai minősítést is jelent a 2024 őszén induló SMP licencprogram keretén belül, amelyhez pályázat útján lehet majd csatlakozni 2024 októberétől. „Hisszük, hogy a felkészült szakemberek eredményes munkája értékteremtő módon járul hozzá a vállalatok, vállalkozások üzleti eredményességéhez, és ezáltal a marketingszakma még elismertebbé, megbecsültebbé válik!” – hangsúlyozza Hinora Ferenc, a megújult képzési programot nyújtó MMSZ elnöke.

Tovább olvasom