Karrier
Londoni kirendeltséggel erősödik a Whitereport
Ajit Devraj stratégiai és üzletfejlesztési igazgató kinevezésével folytatja bővülését a nemzetközi piacokon.

A 2011-ben alapított Whitereport.hu mediabrowser három magyar, együtt több mint 50 évnyi médiapiaci tapasztattal rendelkező hölgy által vezetett vállalkozása nem csak a hazai piacon számít egyedülállónak. A Whitereport a hazai média-adatszolgáltatás és elemzések piacán az elmúlt években olyan intézmények és vállalatok számára dolgozott, mint a Porsche Hungaria, a MEC, a Vodafone, a Forum Média, az EY vagy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.
A londoni képviseletet a magyar vállalat finanszírozza a továbblépés érdekében: stratégiai és üzletfejlesztési igazgatót nevezett ki Ajit Devraj személyében. Ajit feladata a Whitereport médiumadatbázis brit piaci adatfejlesztéshez szükséges tőke megszerzésének segítése, valamint a brit ügyfélkör kiépítése a magyar tulajdonos-ügyvezetővel. Ajit az elmúlt években olyan globális vállalatokkal dolgozott együtt mint a Diageo, ASDA, PwC London.
“A londoni képviselet hatalmas dolog az életünkben. Az eddig saját tőkéjéből fejlesztett és üzemeltett Whitereportról 2016-ban nemzetközi szinten is bebizonyosodott, hogy globális potenciállal rendelkezik. A londoni képviseletbe beruházással nem csak a több mint negyvenszer nagyobb, és világszinten az egyik legbefolyásosabb brit média-, ill. médiakutatási piacra lépünk, de egyúttal hatalmas lépést tettünk az első tőkebevonás folyamat elindításához – ekkora növekedéshez ugyanis már külső befektetés is kell” – nyilatkozta Incze Kinga, a vállalkozás alapító-ügyvezetője.
![]() | Incze Kinga
A WHITEREPORT mediabrowser – cross-médiás, független adatbázis – megalkotója és szolgáltatója. Incze Kinga – Pénzes Anna: A reklám helye. A hatékony médiatervezés és -vásárlás kézikönyve (2002), A reklám helye 2.0. A hatékony médiatervezés és -vásárlás kézikönyve (2006) A Universal McCann európai Media Academy versenyének győzteseként tanulmányút a Universal McCann New York-i irodájában (1998). A WHITEREPORT mediabrowser – cross-médiás, független adatbázis – megalkotója és szolgáltatója (www.whitereport.hu). Incze Kinga – Pénzes Anna: A reklám helye. A hatékony médiatervezés és -vásárlás kézikönyve (2002), A reklám helye 2.0. A hatékony médiatervezés és -vásárlás kézikönyve (2006) A Universal McCann európai Media Academy versenyének győzteseként tanulmányút a Universal McCann New York-i irodájában (1998). A WHITEREPORT mediabrowser – cross-médiás, független adatbázis – megalkotója és szolgáltatója (www.whitereport.hu).Incze Kinga – Pénzes Anna: A reklám helye. A hatékony médiatervezés és -vásárlás kézikönyve (2002), A reklám helye 2.0. A hatékony médiatervezés és -vásárlás kézikönyve (2006)
Nézze meg Incze Kinga teljes profilját a Ki Kicsoda? oldalunkon. |
Karrier
A Dal 2021 – Nekik lehet szurkolni a harmadik válogatón
A harmadik válogatóval folytatódik A Dal 2021. A szombaton a Duna Televízióban 19 óra 35 perckor kezdődő élő show-ban ismét tíz produkciót láthatnak a nézők.
A négy válogatóból húsz dal jut a két elődöntőbe, az innen tovább kerülő nyolc produkció alkotja a március 13-i finálé mezőnyét – közölte az MTVA hétfőn az MTI-vel.
A harmadik válogatóban a Beneath My Skin (daluk címe: Ébredj!, a Chain Bridge Pop (Messze valahol), Csondor Kata(Bosszúállók), Katona Petra (Viszlát múlt), Kozma Orsi (Változik a világ), Nági és Betti (Gyere velem), Nagy Szilárd feat. Ragány Misa (Drága hazám), a Pink & The Panthers (Sodor a szél), a Swing á la Django és Herrer Sára feat. Sárközi Lajos (Maradok), valamint Szekér Gergő (Hazatérsz) lép színpadra.
A múlt szombati második válogatót Anevemandras (Kállay-Saunders András) nyerte Hazaérek majd című dalával. A zsűri szavazataival még a GERENDÁS feat. Dárdai Blanka (Senkié), Noémo (Hableány) és Szabó Leslie (Legyen másnak is jó) jutott az elődöntőbe, a közönség voksaival pedig Andelic Jonathan (Áldom).
A Dal 2021 műsorvezetője két korábbi győztes, Orsovai Renáta és Fehérvári Gábor Alfréd, Freddie.
A versenyről részletes információk A Dal 2021 honlapján, valamint Facebook-, Instagram- és YouTube-oldalán találhatóak, ezeken extra tartalom, videó és cikk is elérhető a műsorról.
Karrier
Ingyenes programozási kurzust indít a Microsoft
A techóriás a HTTP Alapítvánnyal és a Green Fox Academyvel működik együtt az akár három hét alatt elvégezhető magyar nyelvű tanfolyam szervezésében.

A februárban elindított közös program széles körben hozzáférhetővé teszi a digitalizálódó munkaerőpiac kihívásaira felkészítő alapszintű programozási tudást – közölte a Microsoft Magyarország az MTI-vel. Ezért az ingyenes #MyFirstApp Coding Camp nevű kurzus magyar nyelven érhető el, ezzel a most induló program az egyik legnagyobb belépési korlátot bontja le. Százhúsz jelentkező ráadásul mentori segítséggel vághat bele a tanulásba.
Felidézik: a Green Fox Academy tavaly márciusban, a járvány miatti korlátozások bevezetésekor indította el háromhetes ingyenes kurzusát, akkor még angolul.
“Csak Magyarországon közel 10 ezren érdeklődtek a lehetőség iránt, ugyanakkor sokan épp a nyelvi nehézségek miatt léptek vissza, nem volt meg a kellő magabiztosságuk ahhoz, hogy angolul végezzék el a programot”
– ismertette a közleményben Fachs Anita, a Green Fox Academy magyarországi vezetője.
Megjegyezte: bár a programozás nyelve kétségtelenül az angol, a program az alapszintű kódolói tudással növeli a résztvevők elhelyezkedési esélyeit.
Karrier
Rekordnevezés a Kódolj határok nélkül! versenyre
Idén a tavalyi duplája, hatvan középiskolai csapat jelentkezett a Belügyminisztérium és a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. által meghirdetett nyílt forráskódú programozó versenyre.

A középiskolások mellett a 2021-ben elsőként, hagyományteremtő céllal létrehozott felsőoktatási kategóriában 20 csapat méri majd össze tudását – közölte a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató (NISZ) Zrt. az MTI-vel szerdán.
A verseny célja, hogy a programozás iránt érdeklődő diákok bővítsék tudásukat a nyílt forráskódú technológia témakörében, majd megmutassák tehetségüket egy valós alkalmazás kidolgozása során. A kezdeményezés emellett alkalmat teremt a hazai és a határon túli magyar anyanyelvű főiskolai és egyetemi hallgatók, oktatók és a NISZ Zrt. szakembereinek széleskörű tapasztalatcseréjére a nyílt forráskódú technológiák terén – közölték.
A nyílt forráskódú szoftverek és nyílt szabványok fontos szerepet töltenek be a magyar közigazgatásban. A NISZ Zrt. 2016-ban Nyílt Forráskódú Kompetencia Központot hozott létre, mely mára már kiemelkedő nemzetközi sikereket ért el a LibreOffice fejlesztésben és hibafeltárásban.
A Kódolj határok nélkül! programozó versennyel kapcsolatban további részletek a verseny.nisz.hu oldalon találhatók.